PDIU: Edi Rama = Haxhi Qamili

0
441

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar ndaj kryeministrit, duke e konsideruar të paditur dhe haxhiqamil që hoqi emrin e Çamërisë nga librat e historisë.

Më poshtë deklarata e PDIU:

Haxhi Qamili me tre klasë Teknikumi Pikture do mbahet mend si kryeministri që detyroi mijëra nxënës e studentë të dilnin me javë në protestë dhe që hoqi emrin e Çamërisë nga librat e Historisë.

Shakaxhiu i përparimit duhet të kuptojë që dhëmbët nuk i ka vetëm për të kafshuar, por dhe për të mbajtur brenda fjalët e ndenjura të trurit të semurë.

Ja çfarë mund të ndodhë: