- Advertisement -

TAG

studente

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Keni mbaruar studimet dhe doni të punoni në Policinë e Shtetit? Ja kriteret dhe dokumentet që duhet të plotësoni

Policia e Shtetit ka hapur aplikimet për të gjithë ata studentë që kanë mbaruar ciklin e dytë të studimeve me mesatare mbi 8 dhe...

Bëjnë thirrje për studentë, se nuk kanë mjekë, por shkarkojnë mjekun e Urgjencës (film)

Mjeku i Urgjencës, Ilir Allkja ka bërë me dije nëpërmjet rrjetit social se i është kërkuar të largohet nga detyra. Sipas mjekut që vizitoi i...

Nga prindër të dorëzuar nuk mund të lindin studentë të revoltuar!

Nga Elona Caslli Mbrëmja e djeshme, e cila përkonte me ceremoninë e diplomimit të studentëve në Universitetin e Mjekësisë, Tiranë, do të na përballte me...

Studentët njoftojnë rikthimin e protestave: Ne do të fitojmë! Bashkë me ne, e gjithë shoqëria!

Pas përplasjes së studentëve me policinë pranë Qytetit Studenti, studentët kanë lajmëruar rikthimin e protestave në datën 4 dhjetor. Në njoftim thuhet se në protestë...

“Qeveria ka frikë nga rindezja e protestave”/ Studentët paralajmërojnë: Do vazhdojmë rezistencën

Pas incidentit të sotëm mes policisë dhe studentëve, dy studtene shprehen se kundrejt efektivëve do të ngrihet padi penale pasi ata ushtruan dhunë si...

Sherri pranë QS/ Reagon Kryetari i Studentëve, Kina: Stop dhuna ndaj studentëve. Të kapen autorët (film)

Një sherr masiv ka ndodhur ditën e djeshme në ambientet e një godinë shtetërore në Qytet Studenti, ndërsa filli i konfliktit ishte pranë Fakultetin...

Bllokohet portali për rregjistrimin në Universitete/ Studentët në kaos: Kemi vetëm 48 orë afat

Prej më shumë se një orë studentët e kanë të pamundur të hyjnë në faqen "ualbania.arsimi.gov.al". Ky portal u shërben të gjithë studentëve që duan...

Nis protesta e studentëve/ Afat 24 orë qeverisë për të plotësuar 14 kërkesat (live)

Ka nisur para pak çastesh protesta kombëtare e studentëve përpara Ministrisë së Arsimit. Studentët mbajnë në duar flakanda dhe pankarta. Ata kërkojnë plotësimin e 14...

Studentët bojkotojnë mësimin në Korçë/ U ushtrohet presion të mos marin pjesë në protestë

Studentët e universitetit “Fan S. Noli” kanë bojkotuar sot mësimin dhe i janë bashkuar protestës kombëtare të studentëve. Një pjesë e studentëve janë nisur...

Latest news

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit “padit” në Danimarkë kryeministrin Edi Rama, merr menjëherë përgjigje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thotë se ka kërkuar nga institucionet e shtetit danez të hetohen veprimet që çuan në shembjen e Teatrit Kombëtar. Ministrit...

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Gjermania në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët...
- Advertisement -