- Advertisement -

TAG

edi rama

“Dhurata” e PD-së për Ramën vetting-u i politikanëve nga SPAK… Mesila Doda: Pse nuk ia varim ujkut mëlçitë në qafë?

Një ide marroke është ajo që propozon Partia Demokratike për vetting-un e politikanëve. Ligjvënësit çdo vit vetëdeklarohen në ILDKPI dhe në rast mospërputhje hetohen,...

Drejtori nuk përmbahet para Ramës: I vetmi kryeministër që ka ardhur 10 herë në Bubq

Kryeministri Edi Rama ishte sot lagjen e re që po ndërtohet në Bubq të Fushë-Krujës, ku ka inspektuar nga afër punimet në këtë zonë...

“Studentët po blejnë certifikatën 100 euro”, Rama sherr me komentuesin: Jo o mik jo…

Kryeministri Edi Rama ka replikuar në rrjetet sociale për çështjen e vaksinimit me detyrim për studentët. Në një postim në Facebook, kreu i qeverisë...

Humbi gjyqin me Bechettin, kush është zv.ministrja e re e Ramës

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, kryeministri Edi Rama ka emëruar një tjetër grua në kabinet. Bëhet fjalë për Enkelejda Muçajn, të cilës i...

Rama bën ndryshime në qeveri

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e sotme te qeverka emëruar Enkelejda Muçajn zëvendësministre të Infrastrukturës dhe Energjisë. VENDIMI I PLOTE: EMËRIM NË DETYRË Në mbështetje të nenit...

“Duam vetëm drita dhe ujë”, Rama përplaset me komentuesin për satelitët: Lexo dhe mëso…

Kryeministri Edi Rama ka replikuar sërish në rrjetet sociale me ndjekësit. Rama publikoi sot disa pamje të raketave për lëshimin e satelitëve në hapësirë....

Rama presion gazetarëve: “Agjencia për median” do të shkrihet vetëm nëse sillni prova

Në konferencën e përbashkët me ambasadorin e BE, Luigi Soreca, Rama komentoi qëndrimin e gjashtë organizatave ndërkombëtare të medias të cilat i kanë kërkuar...

Rama: KE konfirmoi edhe njëherë se Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet

Kryeministri Edi Rama ka komentuar raportin e progresit të Komisionit Europian. Në një konferencë të përbashkët me ambasadoriN e Bashkimit Europian në Tiranë, Rama...

Studentët e pa vaksinuar në auditore, Rama e pranon: S’i nxjerr dot jashtë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se studentët e pa vaksinuar nuk duhet të futeshin në autditore sot. I ftuar në “Now”, Rama tha se pranimi...

Rama uron studentët, u premton cilësi në arsimin e lartë

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur rrjetet sociale për të uruar studentët me rastin e fillimit të vitit të ri akademik. Kreu i qeverisë u ka...

Latest news

Disa zona në Tiranë pa drita/ OSHEE njofton: Dy ditët e ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave. Sipas njoftimit...

A ka njerëz rezistentë ndaj Covid-19? Ja çfarë kanë zbuluar studiuesit

Studiuesit po kërkojnë në të gjithë botën për njerëz që mund të jenë rezistentë ndaj virusit SARS-CoV-2, i cili shkakton Covid-19. Në gjenet e disa...

Shqipëria regjistron 566 raste të reja me Covid dhe 6 humbje jete

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3677 testime, 566 qytetarë të infektuar, 6 humbje jete dhe 513 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

BE jo në të njëjtën linjë me SHBA? Soreca zbulon nëse do të bashkëpunojë apo jo me Sali Berishën

A do të bashkëpunojë BE dhe ambasadori i saj në Shqipëri, Luigi Soreca me ish-kryeminsitrin Sali Berisha, nëse ai rikthehet në krye të PD? Ambasadori...

“Dhurata” e PD-së për Ramën vetting-u i politikanëve nga SPAK… Mesila Doda: Pse nuk ia varim ujkut mëlçitë në qafë?

Një ide marroke është ajo që propozon Partia Demokratike për vetting-un e politikanëve. Ligjvënësit çdo vit vetëdeklarohen në ILDKPI dhe në rast mospërputhje hetohen,...
- Advertisement -