- Advertisement -

TAG

edi rama

Rama e thotë përsëri: Shqiptarëve nuk iu ka munguar buka që nga koha e Skënderbeut

“Si fabrika buke” i ka cilësuar kryeministri Edi Rama aeroportet, duke iu përgjigjur në këtë mënyrë të gjithë atyre që e kundërshtojnë. Nga kantieri...

Behgjet Pacolli i “çmendur” pas Ramës, e ngre në “qiell” kryeministrin: Ka energji dhe dashuri të paparë!

Ashtu siç ishte paralajmëruar në 109-vjetorin e Pavarësisë të Shqipërisë ka nisur puna për ndërtimin e aeroportit të Vlorës. I pranishëm në ceremoninë e organizuar...

Rama krah Metës në Vlorë për Pavarësinë, nuk përfill Lelin

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama paraditen e kësaj të diele krahë njëri tjetrit kanë qenë të pranishëm në ceremoninë e...

Rama zbulon bisedën me Papa Françeskun: Flet për shqiptarët me dashuri të posaçme

Kryeministri Edi Rama ka treguar një pjesë nga biseda  me Atin e Shenjtë Papa Françeskun në Vatikan. Me anë të një postimi në Facebook,...

Zbardhet pasuria e Ramës, më shumë të ardhura ka bashkëshortja, i biri ia kalon me pikturat

Janë zbuluar formularët e deklarimit të pasurisë nga 140 deputetët të depozituara në ILDKPI. Nga verifikimi i formularit të Kryeministrit rezulton se Edi Rama ka...

Ndërruan bravat, demokratët shkojnë të “çlirojnë” zyrat, Luan Baçi: S’duam përplasje

Luan Baçi: Sot ka ardhur momenti që të denoncohet ky veprim i turpshëm dhe fyes për të gjithë. Sekretari i degës dhe sekretari organizativ...

Kryeministri: Nuk ka tenderë të drejtpërdrejtë pa garë, gazetari i nxjerr tenderin e bërë po atë ditë

Kryeministri Edi Rama deklaroi ditën e sotme në emisionin “Të paekspozuarit” se në Shqipëri nuk bëhen më prokurime të drejtpërdrejta dhe tenderë pa garë. Pas...

Mbledhja e përbashkët mes qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë, lista e plotë e marrëveshjeve që do të nënshkruhen

Ditën e sotme, duke nisur nga ora 10:00 do të mbahet në Elbasan mbledhja e përbashkët mes dy qeverive, asaj të Shqipërisë dhe të...

Rama “gjen zgjidhjen” në Thumanë, falë tij nuset dhe vjehrrat nuk do të zihen

Kryeministri Edi Rama ishte ditën e sotme në Thumanë ku deklaroi se Viti i Ri do t’i gjejë familjet e prekura në shtëpitë e...

Porosia e Edita Tahirit për Ramën një ditë para mbledhjes së përbashkët (Film)

Edi Rama të mos bëhet levë e Beogradit për destabilizim të rajonit. Kështu deklaroi për Euronews Albania ish- kryenegociatorja në dialogun me Serbinë, Edita...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -