- Advertisement -

TAG

edi rama

“As një farë respekti për ne shqiptarët e Maqedonisë”, komentuesi zë ngushtë Ramën

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me komentuesit, një prej të cilëve i ka kërkuar reagim për tragjedinë e ndodhur tre ditë më parë në...

“Edi Rama kryeministri më i zi i Shqipërisë”, Sali Berisha ka një pyetje për socialistët

Nga “Foltorja” e Burrelit, Sali Berisha e ka cilësuar Edi Ramën si kryeministrin më të zi të Shqipërisë. Berisha iu drejtoi një pyetje saocialistëve...

“U kujtuat për banesat pas zgjedhjeve, se duhet të merrte ca shuma Ben Tigri”, Rama përplaset me komentuesin

Prej ditësh kryeministri Edi Rama poston, duke treguar krenari për ndërtesat e reja për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit, që u mori...

Premton Rama: Paga minimale brenda mandatit do të shkojë 400 mijë lekë

Kryeministri Edi Rama ka premtuar perseri se brenda këtij mandati rroga minimale në vend të shkojë 400 mijë lekë. Gjatë prezantimit të buxhetit për...

“Zor se e gjeni ku ndodhet”, Rama lojë në Facebook me ndjekësit

Kryeministri Edi Rama ka nisur një “lojë” me ndjekësit e tij në Facebook. Kreu i qeverisë ka publikuar foto nga banesat e reja për...

Protesta e fermerëve, Rama: Jeni keqinformuar, ja pse e hoqëm rimbursimin 6%

Teksa prezantohet buxheti për vitin 2022 për fermerët, kryeministri Edi Rama ka komentuar edhe protesten e fermerëve. Sipas Ramës, ata janë keqinformuar dhe se heqja...

Rama “tallet” me të rinjtë shqiptarë: Ju me diplomë juristi pse nuk zgjidhni peshkimin?

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot buxhetin e vitit 2022 për sektorin e peshkimit. Kryeministri zbuloi se për të punuar në Shqipëri me këtë pagë...

Akuzat për vjedhje fondesh, Rama tregon “ndershmërinë”: Nuk prekim asnjë qindarkë

Kryeministri Edi Rama, teksa dorëzoi një bllok banesash në Vaqarr, të rindërtuara pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, u ndal edhe tek akuzat për...

Rama: Do hapim shkollë për peshkatarë, pagat e kapitenëve më të larta se të ministrave

Teksa prezantoi buxhetin e vitit 2022 për peshkimin, kreu i qeverisë Edi Rama tha se do të hapin një shkollë profesionale për këtë sektor. Në...

“Paga më e ulët në peshkim 800 mijë lekë”, Rama: Vijnë nga Turqia dhe Egjipti për të punuar këtu

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot buxhetin për sektorin e peshkimit. Kreu i qeverisë foli me shifra, teks atha se eksporti i produktev shqiptare...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -