- Advertisement -

TAG

edi rama

“Në një vend normal do binte qeveria”, Rama për Kokën: Përgjegjësia është individuale

"Përgjegjësia është indidviduale". Kështu është shprehur sërish kryeministri Edi Rama, teksa ish ministry i tij është pas hekurave për aferën më të madhe korruptive...

Rama ha bukë me qofte në Lezhë (film)

Kur vëmendja nuk është tek ai, bën të pamunduren ta marrë. Këtë herë i kanë ardhur në ndihmë qoftet, si duket. Kryeministri Edi Rama eshte...

Rama: Nga 1 janari nuk do të ketë më sportele, shpërblimet merren online

Kryeministri Edi Rama ka përsëritur se nga 1 janari 2022 nuk do të ketë më sportele. Në një takim me qytetarët në Lezhë, kreu...

Thirrja e vajzës së vogël: Xhaxhi Edi Rama kur të blesh dhurata për Zahon mendo edhe për ne që s’kemi lekë

E trishtë është thirrja e një vajze të vogël në Fier për kryeministrin Edi Rama.  E vogla ishte sot në protestë me babain e...

Rama premton hapjen e parcelave në shkolla: Do të mbillen perime

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar sot një tjetër premtim të mandatit të tretë. Teksa ishte në dy shkolla të reja të ndërtuara në Tiranë,...

Berisha, më i kërkuari në Google në Vlorë, Basha në Fier, po Rama?

Çdo fundvit të gjithë janë të interesuar për fjalët më të kërkuara në Google. Tomi Kallanxhi, themeluesi i “Big Media Expert”, ka treguar për...

Dalin pamjet, Rama u shtron darkë ambasadorëve te Gjergj Luca

Kryeministri Edi Rama, ministrat dhe ambasadorët e akredituar në vend, janë bërë bashkë mbrëmë në restorantit e Gjergj Lucës në Elbasan. Në këtë darkë ishte...

Arrestimi i Kokës, Kryemadhi: Ramës i erdhi zëri pas 24 orësh, afera s’mund të jetë vepra e një individi

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas reagimit të tij mbi arrestimin e ish-ministrit Lefter Koka për aferën e...

“Vajti kilja e vajit sa e mjaltit”, Rama “sherr” me qytetarin për çmimet

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në rrjetet sociale një postim në lidhje rindërtimin e shkollave të dëmtuara nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019. Kreu...

“Fytyra e turpit të Lulzimit”, Vokshi: Rithemelimin e PD nuk e ndal dot çifti Rama-Basha

Deputetja Albana Vokshi ka reaguar pasi Lulzim Basha, i shkarkuar nga Kuvendi i 11 dhjetorit, deklaroi se do ngrejë padi në SPAK ndaj Komisionit...

Latest news

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...
- Advertisement -