- Advertisement -

TAG

Haxhi Qamili

PDIU: Edi Rama = Haxhi Qamili

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar ndaj kryeministrit, duke e konsideruar të paditur dhe haxhiqamil që hoqi emrin e Çamërisë nga librat e...

Edi Ramës i intereson një popull sa më i varfër dhe i sëmurë

Nga Enkel Demi Në 30 korrik Edi Rama do të ndryshojë Kushtetutën. Megjithëse zonja Merkel e veçoi Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut, megjithëse komisioneri për...

Hani me dy porta ose moteli me orë i Yuri-t

Kur Rudina Hajdari po mundohej me 133 fjalët që zotëron të tregonte se të gjithë shqiptarët besojnë tek idetë e saj reformuese, “opozitarët” i...

Edi Rama ogurzi: Në Shkodër mund të ketë një tjetër 2 Prill

Nuk e mbajnë më nervat dhe nga foltorja e Kuvendit, kryeministri Edi Rama ka reaguar për shkresën që kryebashkiakja e Shkodrës nuk i ka...

Thaçi, një ujk që po e çojnë në kafaz

Nga Ilir Babaramo Sulltani nuk kishte kaq dorë të lirë në pashallëkun e Shkodrës apo atë të Janinës sa kishte këtë të enjte Erdogani në Kosovën...

Haxhi Qamili na duhet hero kombëtar

Nga Enkel Demi Komuniteti i shqipëruesëve duhet të jetë ndjerë ligsht që pas faqeve të letërsisë së realizmit socialist, tash është gati personazh negativ në...

Flamuri që po kap dy shekuj

Nga Ahmet Zani Ky flamur kuqezi, mbart një histori të paktën 170 vjeçare. Prej 75 vjetësh, ruhet me fanatizëm nga familja e Ndue Bajraktarit, një...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...
- Advertisement -