Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edi Rama ogurzi: Në Shkodër mund të ketë një tjetër 2 Prill

Nga 27.al 0

Nuk e mbajnë më nervat dhe nga foltorja e Kuvendit, kryeministri Edi Rama ka reaguar për shkresën që kryebashkiakja e Shkodrës nuk i ka dhënë leje për takimin elektoral të pasdites.

“Sot ne kemi planifikuar takimin në Shkodër… Ka pas Shqipëria edhe momente të rënda, po ka pas konsensus mes forcave që nuk pengohet aktiviteti i tjetrit. Enveristët fanatikë të ‘91 që përpiqeshin t’i zinin rrugën PD-së së sapolindur, sot rishfaqen në grahmat e asaj partie që ka humbur totalisht busullën…

A nuk ju kujton kjo Haxhi Qamilin që thoshte sa të kem Kavajën e Shijakun, ai thoshte një fjalë tjetër që nuk po e them po e them, nuk pyes për Francën e Anglinë. Pjesa më e trishtueshme është pjesa e policëve të përdorur që po humbasin të drejtën të punonjës për shtetin, janë në shkelje të ligjeve, dhe edhe pse në këtë farsë entuziazmi shkollash që digjen e vandalizohen, jeta vazhdon edhe pas 30 qershorit. Dhe 30 qershori do të jetë dita e zgjedhjve duan apo s’duan. Mbase plani është për të bërë një 2 Prill tjetër sot pasdite.”, u shpreh Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej