- Advertisement -

TAG

Shkoder

“Simbol i denigrimit është prishja e teatrit”, Basha takim me gratë në Shkodër: Do financojmë mbi 20 mijë artistë

LulziKryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë takimit elektoral në Shkodër është takuar me gratë e qyetetit të cilave u premtoi se do t’i...

Vrasja e Bardhok Pllanajt në Shkodër, Artan Hoxha: Shkodra, nuk ka “njisha”

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar lidhur me vrasjen e Bardhok Pllanajt, mbrëmjen e djeshme në Shkodër. Hoxha shkruan se vrasjet e njëpasnjëshme në Shkodër,...

U qëllua mbi 120 herë me kallashnikov, zbardhet dinamika e vrasjes së bujshme të Bardhok Pllanajt

Të tjera detajejanë zbuluar nga ekzekutimi mafioz i 46-vjeçarit Bardhok Pllanaj, mbrëmjen e kaluar në Shkodër. Mbi makinën e Pllanajt, i njohur si një...

Meta: Nderojmë sakrificën e martirëve të 2 prillit, do të jemi në mbrojtje të votës dhe demokracisë

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në ceremoninë solemne, që organizohet në Shkodër me rastin e 30-vjetorit të vrasjes së Martirëve të Demokracisë. Meta është...

“Bashkia është shembull injorance”, Ademi i përgjigjet Ramës: Je i lodhur dhe i pashpresë

Kryetarja në detyrë e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili tha më herët se bashkia që drejton Ademi është shembulli...

Zbardhet plagosja e dy vëllezërve në Shkodër, autori i gjuajti me kallash, ata iu përgjigjën me pistoletë. Sa gëzhoja u gjetën në vendngjarje

Është zbardhur përplasja me armë që ndodhi mbrëmjen e djeshme në fshatin Bardhaj në Shkodër, ku mbetën të plagosur dy vëllezër. Burime bëjnë me dije...

Me të rinjtë në Shkodër, Basha: Në 4 viteve krijojmë një shtresë të mesme që merret me TIK

Kreu i Partisë Demokratike është duke zhvilluar pasditen e së martës takime me disa të rinj, profesionistë në fusha të ndryshme në Shkodër. Gjatë...

“E duam Shqipërinë si gjithë Evropa”, Basha i përgjigjet Zef Dedës: Është misioni im

Gjatë vizitës së kryedemokratit, Lulzim Basha në Shkodër, përveç qytetarëve ai është takuar dhe me disa përfaqësues të artit, mjekësisë dhe sportit në këtë...

Basha i përgjigjet Ramës: I kapur nga krimi e korrupsioni prej 8 vitesh, e ka humbur toruan

Në vizitën në Shkodër kreu i PD, Lulzim Basha iu përgjigj interesit të gazetarëve lidhur me deklaratat e kreu të qeverisë, sipas të cilit...

Tre plumba në drejtim të 30-vjeçarit në Shkodër, identifikohen e shpallen në kërkim autorët

Policia ka zbardhur ngjarja e ndodhur ditën e djeshme në “Skënderbeg”, të Shkodrës ku disa persona qëlluan me armë në drejtim të automjetit që drejtohej...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -