- Advertisement -

TAG

nxenes

Kontrolli i fëmijëve nga Shëndetësia, 14% e nxënësve me probleme me sytë

Deri më tani 14 % e nxënësve të depistuar nga programi i parë Kombëtar për Kujdesin e Shikimit për Fëmijët, kanë rezultuar me probleme me...

Helmohen dhjetëra nxënës në Mitrovicë, ja arsyeja

Sot gjatë ditës një numër i nxënësve ishin helmuar, pasi kishin ngrënë ushqim në një restauran të njohur në Mitrovicë. Të gjithë këta nxënës...

Viti shkollor 2022-2023/ Merret vendimi: Nxënësit do kenë më shumë pushime

Nxënësit do të kenë më shumë ditë pushimi për vitin e ri shkollor 2022-2023. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ministrja e Arsimit,...

“Shkolla është bosh”/ Mësuesit i bashkohen protestës së Rinasit: 30 kilometra nuk i bëjmë dot

Protesta e banorëve të Rinasit është zhvendosur pranë shkollës 9-vjeçare të zonës dhe thirrjeve të nxënësve që  dolën sot në rrugë iu janë bashkuar...

Greqi/ Merr flakë autobusi me 30 nxënës (VIDEO)

Mesditën e sotme një autobus turistik me 30 pasagjerë është përfshirë nga flakët në Bralo në afërsi të Lamias në Greqi. Sipas lamiareport.gr në autobus...

E rëndë/ Nxënësi masakron me thikë dhe sëpatë dy gra në shkollë

Një ngjarje rëndë ka ndodhur në një shkollë në qytetin e Malmos, Suedi, ku  dy gra kanë mbetur viktima ta pas një sulmi me...

Video/ Tavani shembet dhe bie mbi bangat e shkollës, nxënësit vrapojnë të tmerruar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në një klasë të shkollës së Mesme Profesionale “Adem Gllavica”, në Lipjan. Në një video që po...

Ndërprerja e mësimit nga i ftohti, Ministria e Arsimit: Një nga prindërit mund të qëndrojë me fëmijët

Ministria e Arsimit ka bërë me dije pezullimin e mësimit nga data 24 – 26 janar për shkak të kushteve të vështira atmosferike. Ministria e...

Përse duhet të qëndroj në Shqipëri? Rama i prerë me nxënësit: Mos prisni çdo gjë nga shteti

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Elbasan, ku është takuar me nxënës të shkollave të këtij qytetit. Kreu i qeverisë dëgjoi disa nga problematikat...

8 nxenës pozitiv me Covid, mbyllet plotësisht klasa e 5-të e shkollës në Gjirokastër

Inspektorati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster ka mbyllur klasën e pestë në shkollen 9-vjecare "Avni Rustemi" në Bashkine e Libohoves. Shkak është bërë infektimi e...

Latest news

“Po vdes”, Çiljeta publikon videon: Kam një …

Çiljeta Xhilaga është një nga emrat më të hershëm të estradës shqiptare. Këngëtarja është një ndër artistet më të ndjekura në Shqipëri dhe më...

E rëndë/ 25-vjeçarja gjendet e vdekur në mes të rrugës

Një 25-vjeçare është gjetur e vdekur ditën e sotme në rrugën “Lekë Dukagjini” në Prishtinë. Lidhur me ngjarjen e rëndë, vdekjen e saj e...

Covid-19/ Rriten frikshëm infektimet, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, rezulton se numri i të infektuarve me Covid-19 në vend është në rritje nga dita...

Grabitën 4 banesa, policia italiane arreston 4 shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 shqiptarë, pasi akuzohen për grabitjen e katër banesave. Sipas mediave italiane 4 shqiptarët nga mosha 22 deri në 37...

Bashkëshorti i saj erdhi nga Italia për ta kërcënuar, shqiptarja tregon historinë e dashurisë që nisi në 97-ën

“Në fund të fundit, e vërteta doli në pah, tani që zyra jote (naziste) në Tiranë është e mbyllur, duhet të jesh më e...
- Advertisement -