- Advertisement -

TAG

PDIU

Kandidati i PDIU aksion pastrimi në plazhin e Durrësit

Kandidati i PDIU aksion pastrimi në plazhin e Durrësit Kandidati i PDIU në Qarkun e Durrësit, Florian Tahiri i shoqëruar nga të rinj, kanë ndërmarrë...

Shpëtim Idrizi: Vlora, zemra e PDIU-së dhe Çamërisë! Nuk humbet Shqipëria, se largohet Edi Rama

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka vijuar në Vlorë turin e takimeve elektorale, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ai...

Idrizi prezanton kandidatin Nustret Avdullai në Fier: Në 25 prill të bashkohemi te zëri politik i Çamërisë (film)

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi është ndalur në Fier në vijim të turit elektoral për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit,...

Humbja e gjyqit me Becchettin/ Idrizi: Rama sillet si despot, hakmerret ndaj kujtdo që është kritik me të

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka reaguar pas humbjes së gjyqit me biznesmenin Becchetti që i detyron Shqipërisë ta paguajë...

Shpëtim Idrizi pa doreza: Edi Ramës i dhashë para borxh, kur erdhi nga Franca, u bë si Gëzim Kulufi. PDIU vendimtare për mandatet e...

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka folur krejt hapur në emisionin “Log” në ABC, të  Endri Xhafos. Në vijim të bisedës në studio, Idrizi i...

“Në 25 Prill Rama do marrë përgjigjen e merituar”, Idrizi: Po ushtrohet presion i jashtëzakonshëm për të devijuar vullnetin e qytetarëve (film)

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, deklaroi se po përdoren të gjitha format e influencës të paligjshme për të devijuar vullnetin e njerëzve, madje sipas...

Mijëra mbështetës të Opozitës së Bashkuar në hapjen e fushatës së PD-së

Ditën e sotme u çel zyrtarisht fushata e Partisë Demokratike. Mijëra simpatizante të kësaj Partie por dhe mbeshtetës të partive aleate u derdhën sot në...

PDIU: Edi Rama = Haxhi Qamili

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar ndaj kryeministrit, duke e konsideruar të paditur dhe haxhiqamil që hoqi emrin e Çamërisë nga librat e...

Fier, thyhen xhamat e zyrës elektorale të PDIU-së

Kur nuk ka nisur ende fushata elektorale në vendin tonë, përplasjet e para të forcave politike, kanë ndezur gjakrat dhe të militantëve dhe mbështetësve...

Anëtari i komunitetit Çam në Turqi, letër Shpëtim Idrizit: Krenohemi me PDIU-në, po bëni realitet ëndrrën e prindërve tanë

“Çami gjithmonë mbetet Çam”. Kështu e përfundon mesazhin e tij për kreun e PDIU-së Shpëtim Idrizi, njëri ndër anëtarët e komunitetit çam në Izmir...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -