- Advertisement -

TAG

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet

Holokausti/ PDIU: Harresa e viktimave të gjenocidit, krim jo vetëm ndaj viktimave, por edhe brezave të ardhshëm

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet, kujton sot Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit, ku ranë viktima të gjenocidit të Gjermanisë naziste gjashtë milionë hebrenj. Përmes...

PDIU: Karrikja bosh e Edi Ramës dje në parlament, një njollë turpi që flet shumë

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për mungesën e kryeministrit Edi Rama në parlament ditën e djeshme gjatë kohës kur Presidentja në detyrë...

PDIU uron gëzuar 28 Nëntorin, ditën e Pavarësisë së shqiptarëve!

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet uron të gjithë shqiptarët në Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë.  Përmes një statusi në Facebook, PDIU uron gëzuar 28 Nëntorin,...

PDIU dënon deklaratat e Vuçiç: “Bashkë nën një flamur” në çdo rast që do të sulmohemi

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet dënon me forcë deklaratat e Presidentit serb Aleksandër Vuçiç, i cili tha se në Kosovë mund të ketë konflikt...

PDIU përshëndet zgjedhjen e Joe Biden në postin e Presidentit të SHBA-së: Një figurë e nderuar dhe e respektuar nga shqiptarët

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar lidhur me rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në Amerikë dhe shprehet se fitorja e Joe Biden është një...

“Policët na gjuanin nga këmbët, provokuan”, protestuesi rrëfen qëndrimin në komisariat për 5 orë (film)

Vizita e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias u prit të martën me protesta në Tiranë nga aktivistë te Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

Edita Tahiri: Nëse diplomacia tenton ta mbyll Çështjen Çame, atëherë hapet në protesta siç ndodhi sot

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri ka reaguar lidhur me protestën e mbajtur ditën e sotme nga Partia Drejtësi Integrim dhe...

“Mos prek Shqipërinë! Mos harro Çamërinë!”/ PDIU dhe Shoqata patriotike “Çamëria” do të protestojnë nesër para Ministrisë së Jashtme

Patriotët janë thirrur nesër nga PDIU dhe Shoqata “Çamëria” të protestojnë kundër vizitës së ministrit të jashtëm grek, Nikos Dendas, shitjes që po i...

Statusi i vendit kandidat si “pëlhura e Penelopës”/ PDIU: Vetëm heqja e Ramës heq kushtet e BE për Shqipërinë

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ditën e sotme ka deklaruar se vetëm heqja e Ramës si kryeministër i Shqipërisë mund të heqë 15 kushtet...

“Rumpallhanë të Ramavirus”, PDIU: Covid-19, hapja pa protokolle e distancim social, përgjegjësi e drejtimit politik

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet, ditën e sotme ka bërë thirrje që të fillojë urgjentisht protokolli i masave mbrojtëse, distancimi si dhe testimi i...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -