- Advertisement -

TAG

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet

PDIU: Prishja e Teatrit Kombëtar, akt taleban nga shakaxhiu i përparimit, Faraoni Rama

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar lidhur me prishjen e Tetarit Kombëtar, ku thot se Faraoni Rama rrëzon çdo fasadë Demokracie në Shqipëri. PDIU...

PDIU: Nuk ikën Covid-19 pa u shemb Teatri9

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet mbështet pa asnjë rezervë Aleancën për Teatrin dhe i bën thirrje të gjithë mbeshtetësve të saj, të jenë në...

PDIU: Të hapen urgjentisht objektet e kultit duke respektuar protokollet e ekspertëve të epidemiologjisë

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet i ka bërë thirrje sektit të “Rilindjes” të hapë institucionet e kultit dhe të shkëputet nga trashëgimia e paraardhësve të...

“Grumbullimet fetare një shembull negativ”, PDIU reagon ndaj Ministrisë së Shëndetësisë: Ky është një mentalitet i papranueshëm, tregon mungesë respekti

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar lidhur me paralajmërimin e Ministrisë së Shëndetësisë ku ritet fetare cilësoheshin si “grumbullime” dhe një shembull negativ...

PDIU: Ekonomia dhe 1 milionë shqiptarë nuk punojnë, po presin pagën e luftës, por qeveria i jep Kastratit Portin e Porto Romanos

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet deklaron se edhe pse jemi vendi me mbështetjen më të ulët financiare në Rajon për ekonominë, shqiptarëve u flitet për luftë,...

PDIU: Situata në vend po mbërrin nivele absurde

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar lidhur me njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë ku informuar sot shifrën më të lartë të të prekurve...

PDIU: Thithlopa e Rilindjes vazhdon të përpijë paratë e shqiptarëve

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar lidhur me mënyrën e punës së qeverisë në këto ditë të vështira pandemie. Përmes një deklarate për mediat,...

“Çamëria nuk harron” në qendrën “Strehë dhe Shpresë”

Nisma e ndihmave “ÇAMËRIA NUK HARRON” këtë hërë vizitoi shtëpinë e të moshuarve “Strehe dhe Shprese” të familjes KUKA, në zonën e ish-kinostudios, ku...

“Çamëria nuk harron”, PDIU dhuron 200 ndihmat e para për familjet në nevojë (film)

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shoqata patriotike “ÇAMËRIA” dhe Fondacioni Çamëria “HASAN TAHSINI” kanë nisur ditën e sotme shpërndarjen e ndihmave e para në...

PDIU: BABE, hape derën për shqiptarët dhe mbylle për ekstremistët e Vorio-Epirit!!!

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar lidhur me problemet me emigrantët të bllokuar në kufirin shqiptar me Greqinë. Përmes një deklarate për mediat, PDIU i...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -