Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

PDIU: BABE, hape derën për shqiptarët dhe mbylle për ekstremistët e Vorio-Epirit!!!

Nga 27.al 0

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar lidhur me problemet me emigrantët të bllokuar në kufirin shqiptar me Greqinë.

Përmes një deklarate për mediat, PDIU i bën thirrje qeverisë që ti lejojë shqiptarët të hyjnë urgjentisht në Atdhun e tyre, ti jepet ndihma e duhur mjeksore dhe të karantinohen në struktura shtetërore të specializuara.

Ndërsa shton se shteti shqiptar ka lejuar që ekstremistët grekë të hyjnë në Himarë dhe të nxisin përçarjen etnike me aktin e ngritjes.

Deklratë e PDIU-së

PDIU: BABE , hape derën për Shqiptarët dhe mbylle për ekstremistët e Vorio-Epirit!!!

PDIU po ndjek me shqetësim të thellë situatën dramatike të shtetasve shqiptarë të bllokuar në kufirin shqiptar, (e theksojmë jo në atë grek).
PDIU reagon me forcë ndaj qëndrimit absurd të qeverisë shqiptare, duke i rikujtuar se jeta njerëzore dhe ajo e çdo shqiptari është e shenjtë.
PDIU i bën thirrje qeverisë që ti lejojë shqiptarët të hyjnë urgjentisht në Atdhun e tyre, ti jepet ndihma e duhur mjeksore dhe të karantinohen në struktura shtetërore të specializuara.
Ndërkohë po dje, shteti shqiptar ka lejuar që ekstremistët grekë të hyjnë në Himarë dhe të nxisin përçarjen etnike me aktin e ngritjes së flamurit të Vorio- Epirit, ndërsa shtetasit shqiptarë nuk lejohen as të hyjnë në atdheun e tyre.
BABË, hape derën për Shqiptarët dhe mbylle për ekstremistët e Vorio-Epirit!!!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej