- Advertisement -

TAG

himare

Goditi kunatin me sende të forta dhe i dëmtoi automjetin, arrestohet 39-vjeçari

Një 39-vjeçar në Himarë është arrestuar pasi ka dhunuar kunatin e tij. Mësohet se qytetari me iniciale H. M., pas një konflikti për motive të...

Himariotët e Italisë mbetën shqiptarë,ndërsa himariotët e Shqipërisë për 30 vjet u bënë grekë.

Dokumentari i fundit i gazetarit Marin Mema sjellë një realitet të hidhur. Ky dokumentar tregon sesi himariotët që emigruan pas vdekjes së Skënderbeut për...

E dhunuan dhe morën peng 41-vjeçarin, arrestohen 3 autorët në Himarë

Policia ka arrestuar tre persona në Himarë pasi akuzohen për dhunimin dhe pengmarrjen e një 41-vjeçari tre ditë më parë. Të arrestuarit janë N. M. 26...

Arrestohet autori i dyshuar i vrasjes së biznesmenit Goro, sekuestrohet arma dhe makina

Policia ka arrestuar autorin e dyshuar të vrasjes së biznesmenit Niko Goro. Policia e Himarës bën të ditur se është vënë në pranga Kliti...

Aksident i rëndë në Himarë, humb jetën një person, plagosen dy të tjerë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Himarë, ku si pasojë ka humbur jetën një person dhe janë plagosur dy të...

Zjarri përfshin zonën e Llamanit në Himarë

Një zjarr ka rënë në zonën e Llamanit në Himarë. Bëhet me dije se zjarri ka djegur kullota. Ndërkaq, mësohet se flakët për momentin nuk...

IKMT kallëzon për shpërdorim detyre kryeinspektorin dhe 3 inspektorë në Himarë

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ka kallëzuar penalisht për shpërdorim detyre kryeinspektorin dhe 3 inspektorë në Himarë. Mësohet se të kallëzuarit janë Renato...

Përmbytja e varkës si pasojë e motit të keq në Himarë, gjendet e mbytur gruaja

Mirela Rama, gruaja e cila ishte zhdukur prej orëve të para të mëngjesit pasi kishte dalë për peshkim me familjarët e saj në Himarë është gjetur...

Katër pjesëtarë të një familje dalin për peshkim në Himarë, fundoset varka! Zhduket gruaja

Një grua në Himarë është zhdukur në orët e para të mëngjesit të sotëm pasi bashkë me tre pjesëtarë të tjerë të familjes së...

Mrekulli në Himarë! Delfinët dhurojnë spektakël (film)

Pamje mahnitëse vijnë nga ujërat e detit Jon. Teksa ka qenë duke pushuar në Himarë regjisorja Vera Grabocka ka filmuar një mrekulli në det....

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -