Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Policia e nënës, ushtria e njerkës

Nga 27.al 0

Gjeni ndryshimin

Nga Anila Hoxha
Ushtria e COVID 19
Katër orë shërbim. Të pajisur me maska, doreza dhe dezinfektantë dhe të trajtuar me vakt ushqimor gjatë shërbimit. Pa asnjë rol aktiv veç figurantit dhe xhiros me makina.

Policia
Tetë orë shërbim dhe në gadishmëri orar pa orar. Duhet të gjejnë vetë maska, doreza dhe dezinfektantë ose të presin Baba Mondin që ju dhuroi 1 mijë litra dezinfektantë dhe 1 mijë copë doreza.

Për bukën kismet, kur të shkojnë në banesë. Hetim krimi. Marrje kallëzimesh. Garantim i sigurisë publike. Kujdes për zonat policore. Dhunë në familje. Ndërtim pa leje. Kontroll për kanabis…

Së shpejti, do ju kërkohet edhe shërbim ekstra si marrje pluhrash dhe bërje byreku!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej