PDIU: Ekonomia dhe 1 milionë shqiptarë nuk punojnë, po presin pagën e luftës, por qeveria i jep Kastratit Portin e Porto Romanos

Duhet të lëçisni

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet deklaron se edhe pse jemi vendi me mbështetjen më të ulët financiare në Rajon për ekonominë, shqiptarëve u flitet për luftë, arkivole e pirgje me kufoma.

Përmes një deklarate për shtyp, PDIU shprehet se ndërkohë kur mbështetja për shëndetësinë si dhe ajo financiare, duhet te ishin preokupimi i mbledhjeve te qeverisë; Qeveria gjen kohën dhe momentin ti japë “Kastrati Grup” me koncension: Portin e Porto Romanos.

Deklarata e plotë:

Ndërkohë që jemi vendi me mbështetjen më të ulët financiare në Rajon për ekonominë dhe në raport me Kosovën, Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi;
Ndërkohë që shqiptarëve u flitet për luftë, arkivole e pirgje me kufoma dhe njerëzit dhe ekonomia vetëizolohen;
Ndërkohë që mbështetja për shëndetësinë dhe mbështetja financiare për sipërmarrjen duhet te ishin preokupimi i mbledhjeve te qeverisë;
Qeveria në mbledhjet e saj merret me heqjen e Tvsh-së për Jahtet.
Pagesa deri në 5 milionë euro për Incineratorin e Tiranës.
Qeveria gjen kohën dhe momentin ti japë “Kastrati Grup” me koncension: Portin e Porto Romanos.
Ftojmë prokurorinë dhe SPAK të dalë nga vetëizolimi dhe të hetojë Pandeminë e abuzimeve.
Edi Rama: Laj duart!

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr regjistrimin: Fushatë me legalizimet, punonjësit e Kadastrës udhëzohen të gënjejnë qytetarët (film)

Gazetari Artan Hoxha ka denoncuar me anë të një audio regjistrim, Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, duke thënë se kjo agjenci e rëndësishme e qeverisë...