- Advertisement -

TAG

Qeveria

Nis protesta kundër rritjes së çmimeve, flet Rigels Xhemollari: Kemi 3 kërkesa për qeverinë

Rigels Xhemollari: Vijojmë t’i mbetemi kërkesave tona që kemi artikuluar që ditnë e parë. Uljen e tvsh-së për ushqimet e shportës në masën e...

KLSH kritika qeverisë për pandeminë: Menaxhimi i situatës nuk ishte shumë efektiv

Kontrolli i Lartë i Shtetit kritikon qeverinë për menaxhimin e pandemisë. Departamenti i Auditimit të Performancës në Kontrollin e Lartë të Shtetit, ushtroi një...

Populli “digjet”, qeveria “krihet”/ Rama 3 nuk kursehet me shpenzimet, ‘fryhet’ lista e personave nën mbrojtje nga garda

Qeveria ka publikuar mbrëmjen e sotme një sërë vendimesh, ku përfshihet dhe lista e personaliteteve të vendit që do të ruhen nga Garda e...

Jorida Tabaku sjell treguesit e FMN: Qeveria po varfëron qytetarët për të pasuruar klientët

Deputetja demokrate Jorida Tabaku akuzon qeverinë se po varfëron qytetarët për të pasuruar klientët. Në një postim në “Facebook”, Tabaku sjell treguesit e Fondit Monetar...

Manjani: Nuk të sjell Amerika në pushtet, harrojeni këtë idiotësi

Nga Ylli Manjani Çdo qeveri në shpinë të kësaj toke, amerikane, gjermane, franceze, kineze apo ruse qoftë, njeh dhe respekton të zgjedhurit e një vendi...

“Të marrim veten më shpejt nga pandemia”, Boris Johnsson ndryshon kabinetin, kush janë të larguarit e qeverisë

Kryeministri britanik Boris Johnson do të bëjë ndryshime në Kabinet, të cilat lidhen me nevojën për një rimëkëmbje më të shpejtë nga pandemia. Sekretari i...

Meta dekreton qeverinë “Rama 3”

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar qeverinë “Rama 3”. Meta nuk ka humbur kohë dhe pas marrjes së përgjigjes nga Prokuroria e Përgjithshme...

Emrat e ministrave që priten të zyrtarizohen në përbërje të qeverisë “Rama 3”

Emrat e ministrave që priten të zyrtarizohen në përbërje të qeverisë "Rama 3". Kryeministër – Edi RamaZëvendëskryeministër (do mbikëqyrë edhe rindërtimin) – Arben AhmetajMinistre për...

Britania kthen mbrapsht planin, nuk do të kërkojë pasaportën e vaksinës për aktivitete e klube

Autoritetet në Britani të Madhe kanë vendosur të mos kërkojnë pasaportën e vaksinimit kundër koronavirusit për hyrje në klube të natës dhe organizime tjera...

Qeveria i kalon bashkisë së Tiranës truallin e Teatrit Kombëtar

I ka kaluar Bashkisë së Tiranë, trualli i Teatrit Kombëtar. Me anë të një vendimi nga Këshilli i Ministrave, i firmosur nga kryeministri Edi Rama...

Latest news

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...

Aksident me vdekje në Lushnje, kamioni përplas të moshuarin

Një aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari ka ndodhur këtë pasdite në Lushnjë. Policia njofton se rreth orës 19:30, në aksin rrugor Lushnjë–Rrogozhinë,...

Rama vijon me dasmën: Jemi “dhëndër” në tentativë për në BE

Kryeministri Edi Rama vijon me “dasmën  dështuar” të integrimit në BE. Në përvjetorin e Fondacionit Gjerman “Friedrich Ebert” në Shqipëri, Rama foli për procesin...

28-vjeçari humb kontrollin e makinë, aksidenton këmbësorin në aksin Tapizë-Thumanë

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tapizë – Thumanë. 28-vjeçari me iniciale A.K ka humbur kontrollin e automjetit dhe për pasojë...

8 nxenës pozitiv me Covid, mbyllet plotësisht klasa e 5-të e shkollës në Gjirokastër

Inspektorati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster ka mbyllur klasën e pestë në shkollen 9-vjecare "Avni Rustemi" në Bashkine e Libohoves. Shkak është bërë infektimi e...
- Advertisement -