- Advertisement -

TAG

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet

Shpëtim Idrizi: Progrekët do sulmojnë edhe më keq, por mos besoni

"Teknologjia e shpifjes dhe e sulmeve do të jetë e madhe, sepse zgjidhja e Çështjes Çame është rrënimi përfundimtar i shovinizmit grek në Shqipëri" Një...

Aqif Rakipi i përgjigjet Ylli Manjanit: Lini lojërat, zgjedhjet i fitojmë edhe pa ju

Nga Erneta Shevroja Thellohet tensioni mes dy partive në koalicionin e majtë, LSI dhe PDIU. Deputetët e Partisë, Drejtësi, Integrim dhe Unitet kanë sulmuar së...

Mesila Doda: Të zbardhet masakra mbi shqiptarët e Çamërisë

PDIU kërkesë Kuvendit për ngritjen e një Komisioni të Posaçëm për Tragjedinë Çame. Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka depozituar në Kuvend kërkesën për ngritjen...

Shpëtim Idrizi: Kush e izolon Çështjen Çame vetëm tek çamët synon dështimin e saj

Është mbledhur Këshilli Kombëtar i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet. Kreu i kësaj partie është shprehur se ministri i jashtëm Nikos Kotzias ngjante me...

BE njeh Çështjen Çame

“The Commission welcomed that the two countries are discussing the establishment of a joint mechanism, to be convened periodically, for the resolution of outstanding...

Shpifja/ Nuri Meda nuk është anëtar i PDIU

Dhuna ndaj administratorit dibran, Nuri Meda ka shkaktuar një seri lajmesh, të cilat janë hedhur poshtë. Politikani vendor është dhunuar rëndë, por sipas Partisë...

Mesila Doda: A keni frikë? (video)

Tash, rëndom të gjithë kanë të njëjtin opinion për politikanin, sa i kanë bërë identikitin. Ju vizatojnë si hajna që vidhni ç’të mundni. Ju vizatojnë si...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -