Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Çamëria nuk harron”, PDIU dhuron 200 ndihmat e para për familjet në nevojë (film)

Nga 27.al 0

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shoqata patriotike “ÇAMËRIA” dhe Fondacioni Çamëria “HASAN TAHSINI” kanë nisur ditën e sotme shpërndarjen e ndihmave e para në këtë situatë të vështirë të pandemisë COVID-19.

PDIU i bë thirrje çdo shqiptari të bashkohen me nismën “ÇAMËRIA NUK HARRON”, që të bëjnë të mundur identifikimin dhe kontaktojnë për të ndihmuar jo vetëm të moshuarit dhe familjet në nevojë nga komuniteti ynë, por të gjithë ata që kanë pamundësi në këtë kohë pandemie. Në këtë nismë bamirsie PDIU ka fshur fytyrat për të ruajtur etikën. Deri më tani jan ndarë 200 ndihma dje dhe 200 ndihma ditën e sotme, të cilat do vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Postimi i plotë 

#ÇAMËRIANUKHARRON
200 ndihmat e para për 200 familje vetëm dje dhe sot. Ne do të vazhdojme t’ju vijmë në ndihmë të gjitha familjeve që në këto ditë të vështira të pandemisë COVID-19 kanë më shumë nevojë për ne.
Bëhuni pjesë e nismës sonë “ÇAMËRIA NUK HARRON” për të gjithë, që të identifikojmë dhe kontaktojmë për të ndihmuar jo vetëm të moshuarit dhe familjet në nevojë nga komuniteti ynë, por të gjithë ata që kanë pamundësi në këtë kohë pandemie.

#UNËEDUASHQIPËRINË

ÇAMËRIANUKHARRON

#ÇAMËRIANUKHARRON200 ndihmat e para për 200 familje vetëm dje dhe sot. Ne do të vazhdojme t’ju vijmë në ndihmë të gjitha familjeve që në këto ditë të vështira të pandemisë COVID-19 kanë më shumë nevojë për ne.Bëhuni pjesë e nismës sonë “ÇAMËRIA NUK HARRON” për të gjithë, që të identifikojmë dhe kontaktojmë për të ndihmuar jo vetëm të moshuarit dhe familjet në nevojë nga komuniteti ynë, por të gjithë ata që kanë pamundësi në këtë kohë pandemie.#ÇAMËRIANUKHARRON#NENUKHARROJMË#UNËEDUASHQIPËRINË

Publiée par Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet sur Mardi 7 avril 2020

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej