Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

A e hëngri fjalën Edi Rama? Stafi mjekësor nuk është paguar me 1000 euro plus, por me 5 mijë lekë (film)

Nga Media 0

“Sot ne kemi vendosur se për të gjithë personelin mjekësor, mjek dhe infermierë, sanitarë dhe shoferë, të angazhuar në sistemin e vijës së parë, në luftën frontale me koronavirusin, do t’i paguajmë 1000 euro + në muaj, deri në mbarimin e epidemisë”, deklaroi Kryeministri Rama në mbledhjen e qeverisë, që kjo e fundit mbajti, sapo u shfaqën rastet e para me koronavirus në Shqipëri.

Por, infermierët dhe stafi mjekësor në Spitalin Rajonal të Lezhës duket se kanë nxjerrë zbuluar qeverinë apo ndoshta struktura të tjera.

Sot, në mëngjes stafi mjekësor i Spitalit Rajonal në Lezhë ka protestuar duke njoftuar mediat se nuk kanë marrë 1000 euro në muaj ashtu si u është premtuar, por vetëm 5 mijë lekë të reja.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej