- Advertisement -

TAG

mjek

Mjeku thirrje Komitetit Teknik: S’ka më vende në spitale, presin që të shërohet ose të vdesë dikush

Mjeku i Urgjencës Kombëtare, Ilir Allkja i ka bërë thirrje Komitetit Teknik të Ekspertëve, që të reagojnë sa më parë sa i takon shtimit...

Kur është e sigurt që t’i takoni të shëruarit nga COVID-19? Ja çfarë thonë mjekët

Një nga pyetjet që po përsëritet më shpesh në të gjithë botën është se kur mund të quheni plotësisht i shëruar nga Covid-19. Si në...

Një mjek, në gjendje të rëndë nga koronavirusi, mbahet në jetë me tuba

Një mjek, i infektuar me Covid-19, është në gjendje të rëndë dhe është në terapi intensive, i intubuar. Mësohet se mjeku punonte tek pavioni...

A e hëngri fjalën Edi Rama? Stafi mjekësor nuk është paguar me 1000 euro plus, por me 5 mijë lekë (film)

“Sot ne kemi vendosur se për të gjithë personelin mjekësor, mjek dhe infermierë, sanitarë dhe shoferë, të angazhuar në sistemin e vijës së parë,...

Del përgjigja e analizave të Angela Merkel

Angea Merkel ka rezultuar negative në testin e kryer për koronavirusin. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i saj, Steffen Seibert. Kancelarja ndodhej prej dy ditësh...

“Nuk është i dëmshëm”/ Mjeku Pipero hedh poshtë lajmet franceze për Ibuprofenin

Mjeku Pëllumb Pipero në një intervistë të dhënë është pyetur nëse është e vërtetë që ibuprofeni nuk duhet marrë sepse shkakton dëm për shëndetin...

Frikë nga dhuna, mjekët e Lezhës protestë për kolegun e tyre

Një ditë pas dhunimit të mjekut Zef Doda në ambjentet e spitalit të Lezhës, stafi mjekësor i këtij spitali ka ndërprerë punën dhe ka...

Mjekëve e infermierëve në Shqipëri do u hiqet e drejta e dypunësimit

Ndërsa numri i mjekëve dhe infermierëve në Shqipëri po pëson tkurrje, nga emigrimi kryesisht në Europë (Gjermani) ku ka pozicione pune joshëse, një ndryshim...

Ky është mjeku shqiptar që punoi 27 orë për të shpëtuar të aksidentuarit në Shkup

Të mërkurën ndodhi një aksident i rëndë në magjistralen Shkup-Tetovë, ku vdiqën 14 persona e u lënduan shumë të tjerë. Doktori nga Shkupi, Ridvan Bajrami,...

Mjeku i vetëm i fshatit në Vlorë, ikën në Gjermani (film)

Në fshatin Trevëllazër të Novoselës, banorët nuk marrin shërbimin mjekësor dhe janë të detyruar që të shkojnë në Vlorë për këtë. “Fshati ka pasur mjek...

Latest news

Albin Kurti për garancinë e lirimit të krerëve të UÇK-së: S’më takon mua të marr kësi hesapesh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë ku ka miratuar programin Qeverisë, ka folur për çështjen...

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...
- Advertisement -