- Advertisement -

TAG

mjek

Kjo është tryeza më madhështore e festës së mbrëmshme

Nga Mentor Kikia E huazova këtë foto nga një postim në Facbook. Janë ekip mjekësh të një spitali privat.(Nuk po e përmend emrin, pasi nuk...

Mjeku Kim Drasa: Përdorimi i tepërt i biçikletës shkakton impotencë

Përdorimi i biçikletës është një mënyrë shumë e mirë për një jetesë të shëndetshme, por mund të shkaktojë edhe probleme seksuale, veçanërisht te meshkujt....

Mjeku shqiptar, Taulant Muka zbulon terapinë bimore për të luftuar menopauzën

Kush tha që simptomat e menopauzës s’mund të lehtësohen? Një studim i fundit i realizuar nga Qendra Mjekësore e Universitetit Erasmus në Holandë dhe...

Mjekët kosovarë paralajmërojnë bojkot nëse nuk u rriten pagat

Mjekët që punojnë në sektorin publik kanë thënë se nëse qeveria nuk merr parasysh kërkesat e tyre për rritje të pagave, atëherë do të...

Shkodër, lirohen mjekët e akuzuar për abuzim

Pas zhvillimit në Gjykatën e Shkodrës të seancës për masat e sigurisë për të arrestuarit e akuzuar për abuzime me fondet e ilaçeve, në...

Mjekët e arrestuar në Shkodër, pacienti: Vuaj nga zemra, më rrezikohet jeta nga mungesa e shërbimit

Teksa priste të jepet masa e sigurisë ndaj mjekëve të arrestuar në Shkodër, pasi akuzohen për shkelje të ligjit në lidhje me tenderat e...

La Amerikën për Shkodrën, kush është mjeku kardiolog që u arrestua për shpërdorim detyre

Pas një hetimi dymujor, prokuroria e Shkodrës ka arrestuar dje disa mjekë dhe infermierë të spitalit rajonal, pasi akuzohen për shpërdorim detyre. Ish-drejtori i spitalit...

Mjeku shqiptar vjen nga Amerika, i kalon pushimet duke vizituar falas bashkëfshatarët e tij: Populli im meriton respekt

Nga Alma Nikolli Profesioni i mjekut më është dukur gjithnjë më i dobishmi, më njerëzori, më i vështiri e më shpresëdhënësi... I sëmuri e mbledh gjithë...

Mjekët: Vajzat shqiptare po i përdorin si “karamele”, pilulat e urgjencës kundër shtatzënisë

Pilulat e urgjencës kundër shtatzënisë po përdoren pa asnjë lloj kriteri, konstatojnë mjekët gjinekologë. Vajzat e reja po i përdorin ato si “karamele”, thonë ata....

Pesë minuta që të hanë kokën

Nga Ilir Hoxholli Një mjek që punon në Urgjencë ka postuar fotografinë ilustruese të këtij shkrimi dhe ka shkruar: “Për ty shofer i shfrenuar, që ecën...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -