- Advertisement -

TAG

mjek

Çudia ne Fier, mjeku transformon spitalin me shpenzimet e veta

Mjeku neurolog Roel Zoga, i cili punoi për disa vjet në spitalin Rajonal të Fierit, ka lënë një trashëgimi shumë të pasur në pavionin...

Mjekët shqiptarë në Zvicër mblidhen bashkë në një darkë festive

Shefa klinikash, repartesh, pediatër, psikiatër, gastrologë, stomatologë shqiptarë që kanë klinika private në pronësi të tyre në Zvicër janë bashkuar të shtunën në Cyrih,...

Gruan në Fier e vrau i shoqi, mjeku e trajtoi si vdekje natyrale

Një mjek në Fier nuk do ta ushtrojë më profesionin e tij pasi ka fshehur një vrasje. Ilir Tanku ka trajtuar si natyrale vdekjen e...

Pilotë e mjekë serbë japin shuma të majme për nuse shqiptare

Të pamartuarit serbë japin para të majme për t’u martuar me vajza nga Shqipëria. Shqiptaret i preferojnë për shkak se janë vyeshme e besnike. Martesa...

S’ka faj mjeku shqiptar që thotë se më lehtë mësoj gjermanishten se gegërishten, fajin e kanë gegët

Nga Ilir Seci Në lajme online lexova se “...mjeku Erald Koçiaj tregon se është kthyer pas studimeve në Rusi dhe ka filluar punë si mjek...

Shpresoj që mjekët të jenë dorëhequr dhe nga marrja e lekëve nën dorë…

Nga Alma Nikolli Para jo shumë kohësh, natën vonë, duke shoqëruar një familjar u nisa për në urgjencën e QSUT. Pak me nxitim prej dhimbjes...

Ministrja e Shëndetësisë takon mjekët e Urgjencës së QSUT pas letrës së dorëheqjes

Pas dorëheqjes kolektive të mjekëve të Urgjencës së Qendrës Spitalore Universitare Nënë Tereza, ministra Ogerta Manastirliu ka nisur një takim me ta. 8 mjekët i...

Japin dorëheqjen të gjithë mjekët e urgjencës së QSUT

Japin dorëheqjen nga vendi i punës në mënyrë kolektive të gjithë mjekët e urgjencës në spitalin QSUT në Tiranë. Ky vendim i mjekëve i është...

Ishulli i famshëm kërkon ndihmë: Na duhet një mjek, e paguajmë 90 mijë euro nëse vjen

Një ishull italian, i cili më afër e ka Tunezinë se Sicilinë, kërkon një mjek. Rroga vjetore: 90 mijë euro. Afati i konkurrimit: deri...

U dhunua në spital, mjeku shkodran pak muaj më parë kreu operacionin e rrallë në botë  

Mjeku Besmir Grizhja ka rënë sot pre e dhunës në spitalin e Shkodrës, ku është goditur me grushta nga bashkëshorti i një pacienteje. 45 vjeçari...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -