- Advertisement -

TAG

infermierë

Shkrimi prekës/ Pandemia në sytë e një infermieri: Gjithnjë e më shumë kolegë po infektohen

Shoqata e Infermierëve ë Shqipërisë ka publikuar shkrimin e një prej punonjësve të bluzave të bardha në QSUT, për situatën e pandemisë. Në shkrimin e...

Rezulton pozitive me Covid-19 infeksionistja në Elbasanit, në karantinë 3 infermiere

Mjekja e vetme infeksioniste në qendrën spitalore “Xhaferr Kongoli” në Elbasan është infektuar me koronavirus dhe rrjedhimisht është izoluar nga pjesa tjetër e qytetarëve. Anjeza...

Vdes 39 vjeçarja në një klinikë private në Korçë, nis hetimi për mjekun dhe infermieren

39 vjeçarja Xhensila Duka, ka ndërruar jetë ditën e djeshme në një klinikë private në Korçë pasi kishte shkuar për të marrë trajtim mjekësor. Lidhur...

3 të vdekur nga koronavirusi në vend (film)

Koronavirusi vijon të marrë jetë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot 3 viktima në spitalet Covid, duke e çuar në 327...

Ngjarje tragjike/ Gruaja godet me thikë infermieren, transportohet në psikiatri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër. Një grua e identifikuar se Elvira.S, ka goditur me thikë infermieren e spitalit rajonal Omer Nishani. Burime bëjnë...

Manastirliu: Asnjë mjek dhe infermier i shtruar në spital me COVID-19, 1 tjetër i shëruar

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka njoftuar se sot është shëruar nga koronavirusi edhe një punonjës i tjetër i personelit shëndetësor, duke e çuar...

A e hëngri fjalën Edi Rama? Stafi mjekësor nuk është paguar me 1000 euro plus, por me 5 mijë lekë (film)

“Sot ne kemi vendosur se për të gjithë personelin mjekësor, mjek dhe infermierë, sanitarë dhe shoferë, të angazhuar në sistemin e vijës së parë,...

Profesionistë të fushave të ndryshme në mbarë globin. Shqipëria që mund të kishim ose Shqipëria që kemi humbur (film)

Mjekë, infermierë, biologë, profesorë, studiues e shkenctarë shqiptarë të suksesshëm, shpërndarë në mbarë globin. Disa prej tyre janë thirrur këto kohë për të treguar më...

Minjtë që gërmojnë për mbeturina kundër mjekëve

Nga Manjola Arizaj Zeka Është surreale ajo çka po ndodh në Shqipëri… E pabesueshme. Një mendje normale nuk mund ta përceptojë. Një shpirt që vuan...

Shqipet fluturojnë në Bergamo

30 mjekë dhe infermierë janë nisur në Itali për t’ju bashkuar personelit shëndetësor që shërben në zonën më të prekur nga Koronavirusi, Bergamo. https://www.facebook.com/tepaekspozuarit/videos/197253734910887/?v=197253734910887&external_log_id=5d2709e22a7ede2ec2ad2ef684d47c96&q=mjeket%20nisen%20per%20bergamo

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -