- Advertisement -

TAG

Pandemia COVID-19

“Izolimi luks politik”, Shano: Shqiptarët s’kanë më asnjë yndyrë në portofol

Eksperti i ekonomisë Dritan Shano, i ftuar në “Abc-ja e mëngjesit”, u shpreh se tashmë është krijuar ideja se pandemia COVID-19, mund të menaxhohet...

Maqedoni e Veriut, 8 viktima dhe 112 raste të reja me koronavirus

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 8 persona, ndërsa janë konfirmuar 112 raste të reja. Sipas të dhënave të...

Pandemia zhvendos tregtinë me jashtë nga “sundimi” i Italisë, Gjermania trendi i ri

Marrëdhëniet tregtare me jashtë dominohen nga Italia, por pandemia Covid -19 që goditi më së shumti ekonominë italiane, por i orienton importuesit dhe sidomos...

Reuters: Një në tre biznese kanë reduktuar stafin gjatë pandemisë

Një në tre biznese të vogla në të gjithë botën, janë detyruar të reduktojnë stafin e punëtorëve gjatë muajit maj për t’i mbijetuar pandemisë...

Ish liderët botërore: Koronavirus po përdoret për të minuar demokracitë

Nga Luke McGee, CNN Përhapja e Covid-19 ka alarmuar qeveritë në të gjithë globin, të cilët po përdorin krizën për t’u mbyllur gojën kritikëve, sipas...

Covid 19/ Bardh Spahia: Është koha të frenojmë hemoragjinë e mjekëve

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia, referuar të dhënave nga Forumi Ndërkombëtar Ekonomik i Vjenës, thotë se COVID 19 do nxisë emigrimin e mjekëve nga...

Sherefedin Shehu: Varfëria në rritje, ekonomia ka nevojë për një plan shpëtimi

Eksperti i ekonomisë Sherefedin Shehu në “ABC e mëngjesit” ka folur për zhvillimet dhe rënin e ekonomisë. I ndalur te raporti i Bankës Botërore...

Raporti: 76% e familjeve raportojnë se nuk përmbushin aspak ose pjesërisht nevojat për ushqim gjatë pandemisë COVID-19

Pasiguria ekonomike e familjeve po ndikon mirëqenien e fëmijëve në Shqipëri. Situata e krijuar nga pandemia COVID-19 ka ndikuar në sigurimin e ushqimit në familje...

Thaçi do ta përfaqësojë Kosovën nesër në Samitin e Zagrebit

Presidenti Hashim Thaçi do ta përfaqësojë Kosovën nesër në Samitin e Zagrebit. Siç bëhet e ditur nga Presidenca, i pari i shtetit do të marrë...

Meta kujton “1 Majin”: Punëtorët të përfitojnë realisht nga paketat e qeverisë

Në Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve, Presidenti Ilir Meta thot se këtë vit e gjen Shqipërinë me nivelin më të ulët të pagës në rajon dhe...

Latest news

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...

Betohet Joe Biden, Presidenti I 46-të i Shteteve të Bashkuara (film)

Me dorën në Bibël është betuar Presidenti i 46 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Në një ceremoni të pazakontë, ku parardhësi...

Shpëtim Idrizi: “Zëri i gazetës “Çamëria” solli në vëmendje sërish Çështjen Çame dhe penat që kanë shkruar e kanë mbajtur gjallë kauzën e...

Një një aktivitet të organizuar në kuadër të "Javës Çame", u përkujtua sot 30-vjetori i Gazetës "Çamëria", një zë i rëndësishëm për mbajtjen gjallë...

Arratiset Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina është arratisur nga banesa ku ndodhej në qytetin e Kukësit, pasi ishte arrestuar me armë pa leje në doganën e Morinit. Lajmi...
- Advertisement -