- Advertisement -

TAG

shoqata patriotike “Çamëria”

Frank Shkreli: Edhe unë çam jam, për të mos e harruar kurrë Çamërinë!*

Megjithëse kaluan disa javë nga dita që shënoi 30-vjetorin e themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”, më 10 Janar të vitit 1991, për mua nuk...

Java Çame/ Promovohen librat “Misioni” dhe “Çështja Çame gjatë Luftës së Dytë Botërore”

Shoqata Patriotike "Çamëria" me rastin e 30-vjetorit të themelimit të saj organizoi promovimin e librave “Misioni" të shkrimtarit Hekuran Halili dhe “Çështja Çame gjatë...

Java Çame, çelet ekspozita me foto “Spastrimi etnik i shqiptarëve: Çamëria dhe Lugina e Preshëves”

  Në Medvegjë po ndodh një politikë e kontrolluar e spastrimit etnik të shqiptarëve përmes pasivizimit të adresave. Shoqata Patriotike “Çamëria”, e cila këtë janar...

Refleksion në 30 vjetorin e Shoqatës “Çamëria”

Nga Alket Veliu Grekët janë padyshim falsifikatorët më të mëdhenj të historisë. Larg autopsive filozofiko-shkencore, Çështja Çame është një realitet historik që pret zgjidhje. Tendenca...

Shoqata Patriotike “Çamëria”, 30 vite përpjekje për çështjen çame

Në 10 Janar të vitit 1991, intelektualë të shquar si Hasan Minga, Sali Bollati, Petrit Demi, Ilmi Saqe, Lutfi Saqe, Petrit Kasemi, Bashkim Braho,...

Organizata “Rrënjët Shqiptare” dhe Shoqata Patriotike “Çamëria”, peticion për ndërkombëtarizimin e Çështjes Çame

Organizata “Rrënjët Shqiptare” drejtuar nga z. Marko Kepi dhe Shoqata Patriotike “Çamëria” me kryetar z. Hektor Sejko, kanë nisur një peticion që synim kryesor...

Janari fillon me Javën Çame. Shoqata “Çamëria” mbush 30 vjeç

Muaji janar do të nisë me një sërë aktivitetesh të Javës Çame. Ky është një vit i rëndësishëm për Shoqatën Patriotike “Çamëria”, e cila...

“Mos prek Shqipërinë! Mos harro Çamërinë!”/ PDIU dhe Shoqata patriotike “Çamëria” do të protestojnë nesër para Ministrisë së Jashtme

Patriotët janë thirrur nesër nga PDIU dhe Shoqata “Çamëria” të protestojnë kundër vizitës së ministrit të jashtëm grek, Nikos Dendas, shitjes që po i...

Çamëria nuk harron

PDIU, Shoqata patriotike “ÇAMËRIA” dhe Fondacioni Çamëria “HASAN TAHSINI” vijojnë çdo ditë nismën për shpërndarjen e ndihmave për të gjitha familjet në nevojë në këto...

“Çamëria nuk harron”, PDIU dhuron 200 ndihmat e para për familjet në nevojë (film)

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shoqata patriotike “ÇAMËRIA” dhe Fondacioni Çamëria “HASAN TAHSINI” kanë nisur ditën e sotme shpërndarjen e ndihmave e para në...

Latest news

Makina fluturon në ajër motorin e Fast food-it në Korçë, transportohet me urgjencë në spital drejtuesi

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Korçës, ku një automjet është përplasur me një motor ‘Fast foodi’ në zonën e auajtur...

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...
- Advertisement -