- Advertisement -

TAG

Karantinë

Nëse koronavirusi vret me mijëra, aborti gati 10 milionë njerëz për 3 muaj, përse jemi në “arrest shtëpie”? (tabela)

worldometers.info është një burim i besueshëm i të dhënave statistikore të vdekjeve për sëmundjet e ndryshme. Atje mund të gjeni në kohë reale sa...

Shqipëria nuk është Surreli dhe Surreli nuk është Shqipëria

Nga Elona Caslli Shqiptarët në Kakavijë kanë mbetur peng i tokës asnjëanëse. Prej disa ditësh, Kryeministri i vendit, i vetëshpallur “Baba i Kombit” nuk i lejon...

Artistët e Durrësit argëtojnë qytetarët në ballkone, koncert në kohë karantine (film)

Artistët e Durrësit kanë argëtuar për një orë qytetarët e vetëizoluar në banesë. Qytetarët e ndoqën koncertin nga ballkonet. Këto pamje nuk janë të zakonshme...

ISHSH gjobit për shkelje disa biznese, thyen rregullat e karantinës

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, ISHSH, në zbatim të masave për përballimin e COVID-19, ka kryer inspektime të pandërprera në terren për verifikimin dhe respektimin nga...

Lajmi i mirë/ Epidemiologu Dritan Ulqinaku: Mund të nis zbutja e masave të karantinës (film)

Epidemiologu i Institutit të Shëndetit Publik, Dritan Ulqinaku në një lidhje direkte për “ABC-në e Mëngjesit” ka thënë se me ritmet e deritanishme të...

Koronavirusi/ 724,436 infektuar dhe 34,009 viktima në të gjithë botën

Në të gjithë botën koronavirusi ka infektuar më shumë se 724,436  njerëz dhe ka vrarë 34,009, sipas të dhënave të bazuara në Johns Hopkins University. Amerika...

Sali Berisha: Përse e respektoj karantinën? Shqipëria reagoi me shumë vonesë (film)

Duke respektuar plotësisht karantinën brenda banesës së tij, ish-Kryeministri Sali Berisha tha në emisionin “Opinion” se e respekton me ndërgjegjen më të plotë, pasi...

Tenori francez këndon Marsejezën nga ballkoni i shtëpisë (film)

Tenori francez Stephane Sénéchal ka dhënë një koncert të shkurtër nga ballkoni i shtëpisë së tij në Paris, teksa është në karantinë. Për të mbajtur...

Meta viziton Kavaleshencën të kthyer në karantinë: Kapacitet për të pritur 120 pacientë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i shoqëruar nga këshilltari i tij për Sigurinë Kombëtare, z.Bahri Shaqiri dhe Zëvendësministri i Mbrojtjes, z.Petro Koçi vizitoi mesditën...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -