- Advertisement -

TAG

Karantinë

Regjisori Edmond Budina mbaron karantinën, rikthehet në krye të protestës për Teatrin (film)

Regjisori i njohur Edmond Budina shfaqet për herë të parë në publik pas infektimit me Covid-19. Budina përfundoi vetëizolimin këto ditë, që prej momentit kur...

Infektohet me koronavirus punonjësi i qendrës shëndetësore në Bulqizë, i gjithë personeli në karantinë

Një rast i ri me koronavirus është shfaqur ditën e sotme në Bulqizë. Mësohet se i infektuari është pjesë e stafit të Njësisë Vendore...

Kosova sërish në karantinë, rritje e ndjeshme e numrit të infektimeve të reja

Në 2 javët e fundit në Kosovë shifrat e të infektuarve me koronavirus janë rritur ndjeshëm, duke patur çdo ditë më shumë se 100...

Rikthim karantine?, zv.Ministrja: Shtimin e rasteve e kishim parashikuar, kur hoqëm masat…

Javën e fundit numri i të infektuarve me COVID-19 është rritur ndjeshëm, ndërsa dita e sotme shënoi edhe shifrën më të madhe të të...

Edi Rama do na fusë në karantinë që të prishë Teatrin dhe të fitojë zgjedhjet

Nga Enkel Demi Zonja ministre doli dora vetë të në thoshte që e kemi prishur punën me masat, prandaj do të na kthehet karantina. Qysh dje...

Gëzim Xhepa: Marrëzi kolektive, të dalim nga izolimi, spitalet t’u kthehen njerëzve

Mjeku i njohur, Gëzim Xhepa, nga të rrallët që ka mbajtur qëndrime kritike për menaxhimin shëndetësor të pandemisë, flet për gazetën MAPO. Xhepa thotë se...

Sopranoja shqiptare sfidon karantinën në Paris duke interpretuar “Qamilen” (film)

Sopranoja e njohur shqiptare Blerta Zhegu, e cila cilësohet në Francë një yll i ri i operës në ngjitje, përgjatë ditëve të mbylljes në...

Shqiptarët e riatdhesuar përballen me kushte të vështira në hotelet-karantinë (Film)

Shqiptarët e riatdhesuar janë përballur me kushte të vështira në hotelin që kishin rezervuar për karantinën në Durrës. Disa qytetarë kanë mbërritur në hotel orët...

Mos harro të pish ujë në këtë kohë karantine

Kur njerëzit janë të kapluar nga ankthi, harrojnë të pijnë ujë. Këtë e thonë ekspertët, sipas të cilëve, konsumi i ujit gjatë ditëve të karantinës...

“Koronavirusi, një vepër njerëzore”, Mirush Kabashi: E kam shkelur karantinën (film)

Aktori i njohur Mirush Kabashi në një intervistë të dhënë ditën e sotme ka folur në lidhje me situatën aktuale të vendit dhe shprehet...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -