Regjisori Edmond Budina mbaron karantinën, rikthehet në krye të protestës për Teatrin (film)

Duhet të lëçisni

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Regjisori i njohur Edmond Budina shfaqet për herë të parë në publik pas infektimit me Covid-19.

Budina përfundoi vetëizolimin këto ditë, që prej momentit kur ISHP-ja e njoftoi se duhej të kryente tamponin, që më pas rezultoi pozitiv. Ishte kryeministri Edi Rama ai që e dha lajmin në publik se vëllezërit Budina ishin infektuar me koronavirus.

“Sikundër e shikoni, unë gëzoj shëndet të plotë. Pas dy javësh i mbyllur në shtëpi, në një burg të detyruar, natyrisht e kam thënë edhe në media, nuk them që s’kam qenë i infektuar se nuk kam të drejtë të dyshoj, por mënyra me të cilën emrat tanë u bënë publikë është skandaloz,” u shpreh regjisori Budina.

Regjisori Budina tha në një video të transmetuar në rrjetet sociale se do të vazhdojë të mbrojë kauzën për Teatrin Kombëtar, tashmë me mbështetjen e mediave dhe personaliteteve të rëndësishme në perëndim.

“Ne do të qëndrojmë këtu për t’i thënë jo. Ne nuk do ta lejojmë, ne do të luftojmë që ky vend të mos jetë më në duart e sulltanit. Teatri do të ndërtohet ku ishte dhe siç ishte,” tha ndër të tjera Budina.

Publiée par Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit – zyrtare sur Lundi 6 juillet 2020

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...