- Advertisement -

TAG

teatri

Regjisori Edmond Budina mbaron karantinën, rikthehet në krye të protestës për Teatrin (film)

Regjisori i njohur Edmond Budina shfaqet për herë të parë në publik pas infektimit me Covid-19. Budina përfundoi vetëizolimin këto ditë, që prej momentit kur...

Shembja e Teatrit, ish-ambasadori italian: Nëse bota do sillej kështu, s’do kishim histori

Ish ambasadori italian në Shqipëri në vitet 1993 – 1997 Paolo Foresti ka folur në emisionin “ABC-ja e mëngjesit” për shembjen e Teatrit Kombëtar, trazimin e...

Teatri, bunkeri dhe pornoja e shtetit

Nga Astrit Cani Teatri ishte log. Hapsina mes dy ndërtesave ishte agora. Ktë funksion s’mund ta kryente sheshi i madh “Skënderbej”, i cili tashma ngjan...

Aty ku hyn presioni, paraja, ndodh hataja!!

Poezi nga Bujar Kapexhiu Më vjen keq për miqtë e mi të kahershëm, Yje të skenës, seriozë e të ndershëm, Në këtë çast jam i befasuar, kaq i tronditur, TEATRIN, shtëpinë...

Edi Rama e thotë shkoqur që i duhej toka: Teatrin do e bëjmë identik në vend tjetër

Kryeministri e tha hapur në Kuvend, se godina e Teatrit ka qenë për së mbari, prandaj do e ndërtoj identike në vend tjetër, por...

Pak burra të mirë…

Nga Sokol Bregu Nëse do të doja ndonjëherë në jetë qe tek nje polic të shihja një fytyrë, larg qoftë të ishte jotja. Jo do...

Teatri, artistët politika… dhe publiku

Nga Arian Leka  Nuk dua që ta ndërpresësh pa e filluar leximin. Aq më pak të pandehësh se dashkam të të them diçka poetike, si...

Edi Rama do na fusë në karantinë që të prishë Teatrin dhe të fitojë zgjedhjet

Nga Enkel Demi Zonja ministre doli dora vetë të në thoshte që e kemi prishur punën me masat, prandaj do të na kthehet karantina. Qysh dje...

Teatri i shumicës së rrëmbyer

Nga Andi Bushati Edi Rama i është kthyer sërish një argumenti që e përdorte rëndom gjatë mandatit të parë të 1 milionë shuplakave, atij se...

Raprezalia/ Policia tenton të rrëmbejë me dhunë aktivisten për mbrojtjen e Teatrit (film)

Aktivistja Adriana Kalaja ka dhënë një prononcim, pasi i shpëtoi arrestimit policor në pedonale, pranë Teatrit Kombëtar. Ajo vetë ka rrëfyer se gjithçka ka...

Latest news

Qarkullonte me armë zjarri me vete, arrestohet 30-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 30-vjeçar pasi i është gjetur një armë në një çantë të vogël që mbante me vete. Po ashtu,...

Përplasja mes Elisa Spiropalit dhe Rudina Hajdarit, Abazi: Kundër spektaklit në politikë

Zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali dhe deputetja Rudina Hajdari kanë replikuar me tone të ashpra në Kuvend për kodin zgjedhor, lidhur me këtë ka...

Pas tërmetit me magnitudë 4.2, regjistrohen të tjera lëkundje gjatë natës në Cërrik e Belsh

Lëkundje tërmeti janë ndjerë përgjatë natës në qarkun e Elbasanit, ku epiqendra ka qenë Belshi. Pas lëkundjeve të forta të djeshme që u regjistruan...

Ndotja akustike/ Bushati Spiropalit: Me lavde gojore për Skënderbeun… Spiropali Bushatit: Ti je nipi i Hysni Kapos (film)

Shumë ashpër janë përplasur mes tyre Andi Bushati dhe Elisa Spiropali dje në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel. Përballja u kthye në një...

Ekzekutimi i 71-vjeçarit në Elbasan, trupi ende në morg, askush nga familjarët nuk është paraqitur

Për pesë orë me radhë dita e djeshme në Elbasan, pothuajse ishte një skenë lufte. Duke mos u bindur për t’u dorëzuar, forcat speciale RENEA,...
- Advertisement -