- Advertisement -

TAG

Regjisori Edmond Budina

Regjisori Edmond Budina mbaron karantinën, rikthehet në krye të protestës për Teatrin (film)

Regjisori i njohur Edmond Budina shfaqet për herë të parë në publik pas infektimit me Covid-19. Budina përfundoi vetëizolimin këto ditë, që prej momentit kur...

Aleanca për Teatrin nuk ndalet, Budina: Hetoni tentativën e vrasjes së artistëve

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin ka nisur sot protestën e saj para SPAK, ku kërkon vijimin e hetimit lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Regjisori...

“U ktheva në skenën e krimit”/ Edmond Budina: Nuk do ta lëmë me kaq, do i drejtohemi Strasburgut

Regjisori Edmond Budina, një ditë pas shembjes së Teatrit Kombëtar ka deklaruar se ndjehet si i kthyer në një skenë krimi, aty ku i...

“S’ndal dot askënd të më pikturojë si djall”, Rama i përgjigjet Budinës: Nuk të takon të fyesh e shpifësh

Kryeministri Rama ka reaguar pak çaste për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe deklaratat e forta të bërë nga regjisorë e artistë të shumtë që...

Shembja e Teatrit, Budina thirrje Metës: Shpërndaje parlamentin ilegjitim

Regjisori Edmond Budina ka kërkuar falje për shembjen e Teatrit Kombëtar por ka theksuar se Aleanca nuk ka vdekur dhe protestat do të vijojnë. Budina...

Regjisori Edmond Budina: Nuk kam ardhur si mik i Presidentit, por i vihem në krah për Kushtetutën (live)

Aktori dhe regjisori Edmond Budina ka marrë fjalën në podiumin e manifestimit të Presidentit ku ka thënë se 30 vite pas rrëzimti të diktaturës...

Fevziu replika te Teatri për Kutelin: Pse nuk e dënoi Kadareja

Teatri Kombëtar, gjatë më shumë se një viti protestash, qëndron në këmbë, mbështetur në kolonat e artit, kulturës, bamirësisë, fjalës së lirë. Dryni institucional që...

Kontrata e nënshkruar me opozitën/ Edmond Budina: Mos na tradhtoni!

Regjisori Edmond Budina ka përshëndetur kontratën e nënshkruar me opozitën e bashkuar për të mbrojtur teatrin. Budina kërkon mbështetje sa më të madhe popullore për...

Latest news

Ekzekutimi i 71-vjeçarit në Elbasan, trupi ende në morg, askush nga familjarët nuk është paraqitur

Për pesë orë me radhë dita e djeshme në Elbasan, pothuajse ishte një skenë lufte. Duke mos u bindur për t’u dorëzuar, forcat speciale RENEA,...

Pas tërmetit me magnitudë 4.2, regjistrohen të tjera lëkundje gjatë natës në Cërrik e Belsh

Lëkundje tërmeti janë ndjerë përgjatë natës në qarkun e Elbasanit, ku epiqendra ka qenë Belshi. Pas lëkundjeve të forta të djeshme që u regjistruan...

Novela grafike shqiptare/ E bija e Hënës dhe e Diellit

Novelat grafike janë disa tregime nëpërmjet imazheve grafike të njohura edhe si Fumeti comics strip. Ato bazohen tek filma, shfaqje teatrale dhe performanca të ndryshme...

Ndotja akustike/ Bushati Spiropalit: Me lavde gojore për Skënderbeun… Spiropali Bushatit: Ti je nipi i Hysni Kapos (film)

Shumë ashpër janë përplasur mes tyre Andi Bushati dhe Elisa Spiropali dje në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel. Përballja u kthye në një...
- Advertisement -