- Advertisement -

TAG

Karantinë

Infektohet me Covid-19 gjyqtarja simpatike e FIFA-s, Emanuela Rusta karantinohet në shtëpi

Gjyqtarja e njohur shqiptare Emanuela Rusta, që mban stemën e FIFA-s ka rezultuar pozitive me koronavirus. Sipas informacioneve, gjyqtares simpatike i është marrë tamponi përpara...

Rreziku për një Lockdown të dytë?/ Rama: Duhet ta shmangim me çdo çmim!

Kryeministri Edi Rama iu bëri thirrje të gjithë qytetarëve të mbajnë maskën anti-Covid, për të shmangur një mbyllje të dytë nga virusi i rrezikshëm. Rama...

Rezulton pozitive me Covid-19 infeksionistja në Elbasanit, në karantinë 3 infermiere

Mjekja e vetme infeksioniste në qendrën spitalore “Xhaferr Kongoli” në Elbasan është infektuar me koronavirus dhe rrjedhimisht është izoluar nga pjesa tjetër e qytetarëve. Anjeza...

Spanja zgjat gjendjen e jashtëzakonshme me 6 muaj, KARANTINOHET Katalonja

Pas rritjes së numrit të infektimeve në javët e fundit, qeveria spanjolle ka marrë masa drastikie, duke miratuar kërkesën për të shtyrë gjendjen e...

Angela Merkel e vendos: Nga e hëna lockdown light…, por çfarë është? Bëhet fjalë për karantinë?

Shtimi i rasteve në Gjermani ka bërë që kancelarja gjermane pas një mbledhje të qeverisë me Institutin Robert Koch ka vendosur që nga e...

Shpërthen koronavirusi në Akademinë e Shkencave, të gjithë akademikët në karantinë

Koronavirusi nuk ka kursyer as institucionin më të lartë shkencor në vendin tonë. Mësohet se Covid-19 ka depërtuar dhe në Akademinë e Shkencave. Kësisoj, shumë...

Epidemiologu austriak rrëzon idetë e karantinës, çfarë do të shkaktojë shifër më të lartë viktimash se Covid-i

Profesori në Universitetin Johannes, Sucharit Bhakdi ka hedhur poshtë teoritë e izolimit duke thënë se është zgjidhja më e keqe dhe më shkatërruese për...

Alfred Cako: Vaksina mikroçip do bëhet me dhunë për të kontrolluar botën. Ja kur do na fusin prapë në karantinë (film)

Alfred Cako, botues dhe aktivist i Lëvizjes No Vax në “Abc-në e mëngjesit” e cilësoi situatën e krijuar nga koronavirusi një “plandemi”. Pra, të...

“Mungon strategjia për pandeminë”, Erion Dasho: A do të kemi sërish karantinë?!

Eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho ka analizuar situatën aktuale të Covid-19 në Shqipëri, për të kuptuar nëse do të futemi sërish në karantinë. Ai...

Regjisori Edmond Budina mbaron karantinën, rikthehet në krye të protestës për Teatrin (film)

Regjisori i njohur Edmond Budina shfaqet për herë të parë në publik pas infektimit me Covid-19. Budina përfundoi vetëizolimin këto ditë, që prej momentit kur...

Latest news

Studimi francez: Ja sa reaksione me pasoja të rënda shkaktojnë Pfizer, Astra Zeneca dhe Moderna

Epidemiologu Ilir AliMehmeti ka shpërndarë në rrjetin e tij facebook studimin më të fundit francez në lidhje efektet anësore të vaksinave anti-Covid, ku përfshihen...

PDIU, Idrizi në Fier: “Pashallarët e kuq” kundër Çështjes Çame; detyrimi ynë të mbrojmë identitetin kombëtar

Në një takim me anëtarët e Shoqatës Patriotike “Çamëria” dhe PDIU-së në Fier, Kreu i partisë Shpëtim Idrizi u shpreh se shqiptarët e Çamërisë...

Situata shumë e rëndë/ Infektivi dhe Sanatoriumi nuk kanë asnjë vend bosh

Të dyja spitalet kryesore të COVID-19 në vend janë plotësisht të mbushura. “BalkanËeb” shkruan se para Infektivit situata ka qenë e qetë por nuk ka...

SHBA-ja miraton vaksinën e Johnson & Johnson

Rregullatori për barna në Shtetet e Bashkuara ka miratuar për përdorim vaksinën kundër COVID-19 të kompanisë Johnson & Johnson. Kjo vaksinë administrohet përmes një...

Mungesa e ujit të pijshëm në fshatrat e Vlorës, banorët tregojnë vuajtjet: I mbushim me bidona, asnjë të mirë s’i kemi parë kësaj qeverie

Mungesa e furnizimit me ujë të pijshëm është një çështje problematike për qytetin e Vlorës dhe fshatrat e zonës. Një ndër fshatrat ku banorët po...
- Advertisement -