Rreziku për një Lockdown të dytë?/ Rama: Duhet ta shmangim me çdo çmim!

Duhet të lëçisni

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Kryeministri Edi Rama iu bëri thirrje të gjithë qytetarëve të mbajnë maskën anti-Covid, për të shmangur një mbyllje të dytë nga virusi i rrezikshëm.

Rama tha se duhet shmangur me çdo çmim mbyllja e përgjithshme apo e pjesshme, ndërsa shtoi se çmimi për këtë është i pagueshëm, mbajtja e maskës dhe ruajtja e distancës.

“Do të shmangim me çdo çmim mbylljen e përgjithshme apo edhe të pjesshme të një zone. Çmimi nuk është aspak i lartë, është i pagueshëm, të vënë maskën. Shoh një pjesë që e kanë bërë maskën si shall. Duhet të mbajmë maskën, të evitojmë vendet ku ka njerëz, se aty ndodh, në klube, apo ku kërcet dhe ndonjë muzikë. Fillon ngrihet zëri, hidhen më me guxim ato spërklat e famshme dhe ja ku e more, e çon në shtëpi dhe ua lë peshqesh prindërve, e pastaj gjen belanë. Ky nuk është çmim i pamundur për të qenë seriozë. Tmerr e kam maskën, kur duhet ta vë sa dal nga shtëpia, por nuk ka rrugë tjetër për të mbrojtur njerëzit”, deklaroi Rama.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...