- Advertisement -

TAG

Karantinë

“Sa mundësi ka që ta kontrollojmë koronavirusin?” Brataj: Është një grip si gjithë të tjerët, janë marrë masa përkatëse (film)

I ftuar në studion e “ABC-ja e Mëngjesit”, Drejtori i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore, Skënder Brataj, ka folur për koronavirusin i cili tashmë...

Koronavirusi, spitali i Kavajës zgjidhet si karantinë/ Berisha: Zgjedhje shumë e gabuar

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale është shprehur se zgjedhja Spitalit të Kavajës për Karantinë është shume e gabuar. Postimi i...

Latest news

“Abc e mëngjesit”, Sibora Bitri ja merr këngës Çame (Film)

Emisioni i sotëm i “ABC së Mëngjesit”  ka përfunduar ndryshe ku nuk kanë munguar as këngët popullore Çame, duke qënë se edhe jemi në...

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...

Shqipëria merr medalje argjendi/ Të dytët në botë për marrje ryshfeti, por mandati i tretë është premtues për vendin e parë

Sipas një raporti të Bankës Botërore dhe Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) Shqipëria ka arsye të krenohet, sepse ka bërë një përparim...

Huta e hutuar dhe masat e mpira

Nga Gjergj Meta A janë njerëzit me ideale dhe dëshira ata që sot janë forca shtytëse e transformimeve të shoqërisë njerëzore? Në çdo epokë kalimi...
- Advertisement -