- Advertisement -

TAG

COVID-19

E premte e zezë në vend/ Vdesin 18 persona nga Covid-19 në vend, ja sa raste të reja u regjistruan

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 18 persona nga Covid-19. Po ashtu ministria bën me...

Kujdes! Nëse nuk i nuhasni këto dy aroma mund të keni COVID-19

Një nga simptomat më të pazakonta që ndodh në pacientët me COVID-19 është humbja e nuhatjes dhe shijes. Sipas Qendrës Mjekësore të Universitetit Vanderbilt, në...

Ditë e zezë/ Mbi 600 raste të reja në 24 orë, 10 qytetarë humbin jetën

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 656 raste të reja me koronavirus, ndërsa 10 qytetarë kanë humbur jetën. Ndërkohë situatë e...

Infektohet me koronavirus ambasadori i Kosovës në Tiranë

Infektohet me koronavirus ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani. Lajmin e bën të ditur vetë kryediplomati kosovar, i cili thekson se ka simptoma të...

“Duhen spitale Covid në rrethe”/ Solis: Pacientët duan të shohin familjarët para se të vdesin

Ish Ministri i Shëndetësisë Leonard Solis, ka pranuar se situata e Covid-it ka goditur fort sistemin shëndetësor në vendin tonë. Në një intervistë për "Abc"...

SHBA raportojnë 2,157 raste fatale nga Covid-19, një person vdes çdo 40 sekonda

Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 2,157 vdekje të reja, të lidhura me koronavirusin, një person humb jetën çdo 40 sekonda në vend. Kjo është...

Mbyllja e shkollave, reagon Basha: Rama dje tha se nuk ishin burim infektimi, e ka humbur kontrollin e pandemisë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së ministres Ogerta Manastirliu për mbylljen e pjesshme të shkollave. Përmes një postimi në rrjetet...

Humbi dy vëllezërit nga COVID-19/ Pedagogu rrëfen ngjarjen: Askush nuk na thotë përse vdiqën njerëzit e mi (film)

Pedagogu Afrim Osmani pak ditë më parë humbi brenda 24 orësh dy vëllezërit e tij të infektuar nga COVID-19, ndërsa ishin të shtruar në...

Publikohen shifrat: Rastet e reja dhe vdekjet nga COVID gjatë 24 orëve të fundit

Lehtësohet disi situata e pandemisë së koronavirusit në vendin tonë, teksa gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar rënie në numrin e infeksioneve të...

Artan Hoxha u infektua me COVID-19: Nuk gjeta zgjidhje te mjekët biznesmenë

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një postim në facebook, ku rrëfen se ka qenë për dy javë i infektuar me COVID-19, së bashku me bashkëshorten e tij dhe...

Latest news

Vritet biznesmeni i fuqishëm në San Torini, autorët e djegin të gjallë në dhomën e hotelit

Një nga biznesmenët e njohur në fushën e hotelerisë në San Torini është gjetur i vdekur ditën e sotme. Biznesmeni u gjet i djegur...

Aksident i rëndë, makina përplas çiklomotorrin në Fushë Krujë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën rurale Fushë Krujë-Mazhë, ku një makinë ka goditur një ciklomotorr. Drejtuesi Besnik Masha është plagosur rëndë...

Meta letër Manastirliut për situatën e COVID-19: Fusni testet e shpejta e hapni spitalet rajonale

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar me një letër ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu,  për situatën e koronavirusit në vend. Propozimet që  duhet...

Basha mesazh ngushëllimi për Beqir Arifajn: Punoi për Shqipërinë e zhvilluar e demokratike

Lideri i opozitës Lulzim Basha, ka reaguar me një mesazh ngushëllues për ndarjen nga jeta të ish-kryetarit të Bashkisë Pukë, Beqir Arifaj, për shkak...

Vrasja e shkencëtarit iranian, ministri i Jashtëm drejton gishtin nga Izraeli

Ministri i Jashtëm iranian është shprehur se armiku i Iranit, Izraeli ka të ngjarë të ketë qenë i përfshirë në vrasjen e shkencëtarit të...
- Advertisement -