- Advertisement -

TAG

Koronavirusi

Situata pandemike në vendin tonë, një qytetar humb jetën nga Covid-19, sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Njoftimi: Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar ditën e sotme se në 24 orët e fundit është regjistruar vetëm një rast me Covid-19. COVID19/ Ministria...

394 infektime të reja në Greqi, 20 vdekje, 301 të intubuar

394 persona janë infektuar me covid-19, në të gjithë Greqinë. Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi raportoi se po ashtu gjatë 24 orëve të...

Asnjë humbje jete dhe 4 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2771 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 4 qytetarë. Rastet pozitive...

1 viktimë dhe 16 raste pozitive me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, një person ka vdekur si pasojë e infektimit me koronavirus, ndërkaq janë shënuar edhe 16 raste të reja pozitive,...

Asnjë vdekje Covid në vend, rastet e reja kapin nivelet më të ulëta që prej fillimit të pandemisë

Gjatë 24-orëve të fundit në vend nuk është shënuar asnjë vdekje Covid, ndërkohë që janë regjistruar 3 raste të reja nga 3027 testime të...

Dy viktima dhe 19 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3.680 teste, ndërsa janë regjistruar 19 raste të...

9 raste të reja në Kosovë, asnjë viktimë nga Covid në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 9 raste të reja dhe fatmirësisht nuk ka humbur jetën asnjë...

Hoqi kufizimet me Shqipërinë, Gjermania nxjerr udhëzimet: Çfarë duhet të dini

Pas vendimit për heqjen e kufizimeve me Shqipërinë, ambasada në Tiranë ka nxjerrë udhëzimin që duhet të kenë parasysh të gjithë qytetarët që janë...

Paralajmërimi i fortë i shpikësit të vaksinës së parë: Varianti indian mund të rikthejë Covid-19

Gjatë një konferencë të mërkurën, personi që shpiku vaksinën e parë,  Ugur Sahin paralajmëroi se ekzistonte mundësia që Covid-19 të rikthehej. Sahin tha se...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Vijon të ulet numri i rasteve aktive në vend, ja sa persona po trajtohen në Infektiv

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, përmes një postimi të shpërndarë në facebook ka bërë me dije se vetëm 9 pacientë po marrin trajtimin e...

Latest news

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga Covid-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Ministri i jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës së Italisë, Luigi Di Maio nesër viziton Kosovën, ku do të takohet me drejtues...

Manchester City me ofertë zyrtare për Kane

Manchester City ka bërë ofertën e parë në drejtim të sulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane. Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano raporton se Manchester City...
- Advertisement -