- Advertisement -

TAG

Koronavirusi

Rritet numri i vdekjeve nga covid gjatë 24 orëve, qindra raste të reja në vendin tonë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 4011 testime, 286 qytetarë të infektuar, 6 humbje jete dhe 349 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

Asnjë viktimë dhe 13 raste të reja me Covid në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 13 raste të reja me COVID-19. Këto raste janë konfirmuar...

Mjeku grek: Mund të ketë mbi 10 mijë të infektuar në ditë, por mos u trembni

Në prag të festave të fundvitit me ardhjen e Omicron janë rritur infektimet, por edhe frika e qytetarëve nga varianti i ri. Epidemiologu...

Asnjë viktimë dhe vetëm 4 raste të reja me Covid në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë kësaj kohe...

Varianti Omicron “tremb” Gjermaninë/ Kancelari Scholz njofton masa të reja kufizuese

Kancelari gjerman Olaf Scholz njoftoi sonte se masa të ashpra për koronavirusin, edhe për ata që janë vaksinuar, në sfondin e përhapjes së shpejtë...

5 humbje jete nga Covid-19 në vend, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2370 testime, 228 qytetarë të infektuar, 5 humbje jete dhe 321 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

Në prag festash, Gjermania ashpërson masat anti-Covid: Të vaksinuar ose jo, në karantinim 14 ditor

Gjermania ka ashpërsuar masat për pasagjerët nga Britania e Madhe, si përgjigje ndaj përhapjes së shpejtë ndaj variantit të ri të coronavirusit – Omicron...

2 vdekje nga Covid në Shqipëri, ja sa raste të reja konfirmohen gjatë 24 orët e fundit

2 humbje jete dhe 296 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar këtë të premte në vendin tonë. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim...

Në Kosovë regjistrohen edhe 11 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë (MSH) ka bërë të ditur më 17 dhjetor se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 11 raste të...

Greqia “blindohet” deri më 10 janar, ja rregullat e reja

Masat e reja të futjes në Greqi për shtetasit e vendeve të tjera, përveç atyre të Bashkimit Europian, janë publikuar pak më parë në...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -