Greqia shënon sërish shifra të larta të infektimeve me Covid-19/ Regjistrohen mbi 6500 raste të reja dhe rreth 60 viktima në 24 orë

0
94

Greqia ka regjistruar sërish shifra të larta të infektimeve me Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se rastet e reja të konfirmuara laboratorike me sëmundje të regjistruara në 24 orët e fundit janë 6590. Numri i përgjithshëm i rasteve është 1.070.833

Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 58 , ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 20.350 vdekje.