- Advertisement -

TAG

Greqi

Greqia pritet të vaksinojë me dozën e tretë personat nën 50 vjeç

Sekretari i Përgjithshëm i Kujdesit Parësor Shëndetësor në Greqi Marios Themistokleous është shprehur sot se ekziston mundësia që Greqia të përballet me një valë...

Greqia nuk gjen qetësi, tronditet nga një tjetër tërmet, ja sa ishte magnituta

Greqia nuk po gjen qetësi nga lëkundjet sizmike. Një tjetër tërmet është shënuar këtë të mërkurë në Arkolochori. Mediat greke shkruajnë se magnituta e tërmetit...

Tërmeti 6.1 ballë në Greqi, publikohen pamjet brenda supermarketit (Film)

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në brigjet e Greqisë, me drjdhjet që janë ndjerë deri në Turqi, Egjipt, Siri dhe Izrael. Incidenti vjen vetëm...

Tërmeti me magnitudë 6.1 “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen deri në Egjipt e Izrael

Një tërmet i fortë ka rënë në det mëngjesin e sotëm, duke u ndjerë në disa qytete të Greqisë, por edhe në shtete të...

Mbi 2300 raste të reja me COVID në Greqi, humbin jetën 30 pacientë në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 2313 raste të reja me COVID. Ndërkohë kanë ndërruar jetë 30 pacientë. Bashkë me shifrën e...

Greqia goditet nga një tjetër tërmet, ekspertët: Zhvillim pozitiv, çdo ditë që kalon kemi një reduktim të rrezikut

Një tjetër tërmet ka goditur Greqinë ditën e sotme. Sipas autoriteteve greke tërmeti ndodhi në zonën detare në juglindje të Zakros dhe kishte një...

Kreta tronditet sërish. Njërëzit në panik. Ja ku ishte epiqendra e tërmetit (film)

Ishulli i Kretës, Greqi është goditur sërisht nga një tërmet i fortë, pas ngjarjeve të fundit. Tërmeti ishte i magnitudës 6.3 i shkallës Rihters sipas...

Turqia paralajmëron Greqinë: Do të marrim masa ndaj çdo përpjekjeje për të shkelur të drejtat tona në rajon

Ministri i Jashtëm turk, Mevlüt Cavusoglu bëri deklarata të reja provokuese në lidhje me Mesdheun lindor, duke paralajmëruar se vendi i tij kishte marrë...

U plagos nga policia greke mëngjesin e sotëm, kush është sarandioti që terrorizoi Athinën

Detaje të reja zbulohen lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur sot në mëngjes në Athinë, ku policia greke plagosi me armë një shtetas...

Pendarovski në Greqi, vizita e parë e një presidenti të Maqedonisë në Athinë

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, është presidenti i parë që do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Greqi. Në këtë vizitë Pendarovski do...

Latest news

Disa zona në Tiranë pa drita/ OSHEE njofton: Dy ditët e ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave. Sipas njoftimit...

A ka njerëz rezistentë ndaj Covid-19? Ja çfarë kanë zbuluar studiuesit

Studiuesit po kërkojnë në të gjithë botën për njerëz që mund të jenë rezistentë ndaj virusit SARS-CoV-2, i cili shkakton Covid-19. Në gjenet e disa...

Shqipëria regjistron 566 raste të reja me Covid dhe 6 humbje jete

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3677 testime, 566 qytetarë të infektuar, 6 humbje jete dhe 513 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

BE jo në të njëjtën linjë me SHBA? Soreca zbulon nëse do të bashkëpunojë apo jo me Sali Berishën

A do të bashkëpunojë BE dhe ambasadori i saj në Shqipëri, Luigi Soreca me ish-kryeminsitrin Sali Berisha, nëse ai rikthehet në krye të PD? Ambasadori...

“Dhurata” e PD-së për Ramën vetting-u i politikanëve nga SPAK… Mesila Doda: Pse nuk ia varim ujkut mëlçitë në qafë?

Një ide marroke është ajo që propozon Partia Demokratike për vetting-un e politikanëve. Ligjvënësit çdo vit vetëdeklarohen në ILDKPI dhe në rast mospërputhje hetohen,...
- Advertisement -