- Advertisement -

TAG

Greqi

Greqi/ Sapo kishte bërë vaksinën AstraZenca, ndërron jetë stilisti 40-vjeçar

Një stilist grek, është gjetur i pajetë brenda shtëpisë së tij, nga shoqja e ngushtë. Stilisti 40-vjeçar Nassos Katris, nuk i ishte përgjigjur telefonatave të...

Pamje të rënda, momenti i ekzekutimit të shqiptarit në Greqi

Mediat greke kanë publikuar pamjet e momentit të ekzekutimit të shqiptarit Aris Papas në datë 30 Maj në qendër të Athinës në një kafene. 32-vjeçari...

Vrasja e nënës së re në Greqi, një nga autorët foli shqip, detajet e reja nga hetimet

Lidhur me krimin që tronditi Greqinë, policia greke ka bërë të ditur se piloti dhe specialistë kanë deshifruar gjuhën e folur nga një nga...

Vetëm 400 persona në ditë mund të kalojnë kufirin, ja ku duhet të regjistroheni nëse doni të shkoni në Greqi

Greqia vijon të ruajë masa të ashpra sa i përket kufirit me Shqipërinë dhe hyrjet e shtetasve shqiptarë në territorin e saj. Drejtoria Vendore e...

Ulet numri i të infektuarve dhe viktimave në Greqi, 416 të intubuar me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Greqi u raportuan 932 raste të reja me COVID-19 nga testimet e kryera. 35 janë pacientët që nuk...

Rreth 1500 raste të reja me COVID në Greqi, humbin jetën 29 persona

Në 24 orët e fundit në Greqi u regjistruan 1497 raste të reja me COVID. Ndërkohë 29 persona nuk kanë mundur ta fitojnë dot...

Zhduket në rrethana misterioze 38-vjeçarja shqiptare në Greqi, autoritetet ngrenë alarmin

Një shtetase shqiptare e identifikuar si Ermalda Arapaj 38-vjeç, është zhdukur në rrethana misterioze në Greqi. Kanë qenë familjarët e saj ata të cilët kanë...

Vrasja makabre e 20 vjeçares britanike në Greqi, dyshohet se burri i saj ka “lidhje” me grabitësit

Detaje të reja kanë dalë në pah në kuadër të hetimeve të autoriteteve greke në lidhje me vrasjen makabre të 20 vjeçares Caroline Crouch,...

Gjendet i pajetë në pyllin e Konispolit një 65-vjeçar, dyshohet se u sulmua nga derrat e egër

Bekim Brahimi, 65-vjeçari është gjetur pa shenja jete në fshatin Janjar në Konispol, shumë afër kufirit me Greqinë. Mësohet se 65-vjeçari kishte shkuar i vetëm...

Greqi: Infektohen mbi 1200 persona, humbin jetën 50 pacientë nga COVID

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar se në 24 orët e fundit në të gjithë vendin janë infektuar 1262 persona nga të cilët 4,...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -