- Advertisement -

TAG

Greqi

Vrasja e 20-vjeçares, autoritetet në Greqi arrestojnë një person që mund të ketë lidhje me bandën

Autoritetet në Greqi kanë arrestuar në Evros një person nga Gjeorgjia me pasaportë false dhe tashmë po hetojnë nëse ka lidhje me bandën që...

35-vjeçari në Greqi pëson trombozë pasi u vaksinua me AstraZeneca

Drejtori i Spitalit të Përgjithshëm Universitar të Heraklionit në Greqi, Geroge Chalkiadakis njoftoi se një 35-vjeçar pasi mori dozën e vaksinës AstraZeneca, pësoi trombozë. Chalkiadakis...

Greqi/ Me foshnjen në krah, 32-vjeçari i jep lamtumirën të shoqes që vra nga grabitësit (Foto)

Familja, miqtë dhe njerëzit e afërm u mblodhën mesditën e sotme në Kishë për t’i dhënë lamtumirën e fundit Carolinës, 20-vjeçares që u vra...

Greqi/ Grabitësit e lanë burrin për të vdekur, hetimet mbi shqiptarët

Grabitësit barbarë që vranë 20-vjeçaren në Greqi kanë lënë thuajse pa ndjenja edhe bashkëshortin e saj 32-vjeçar. Mediat greke bëjnë me dije se ai ishte lidhur...

Maqedonia e Veriut hap kufirin me Greqinë, qytetarët mund të kalojnë me certifikatë vaksinimi ose test PCR negativ

Maqedonia e Veriut ka hapur kufirin me Greqinë pas vizitës së Zaev në Athinë. Tashmë qytetarët e Maqedonisë së Veriut mund të kalojnë për...

Krimi që tronditi Greqinë/ Burri rrëfen ngjarjen: Grabitësit vunë armën tek foshnja dhe mbytën bashkëshorten me pantallona

Anagnostopulos i tha policisë se grabitësit ishin të maskuar dhe armatosur me pistoleta. Ata në fillim lidhën burrin në dysheme dhe më pas lidhën...

Tërmeti i fortë ndjehet shumë edhe në Korçë. Tremben qytetarët

Një tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter me epiqendër në Greqi është ndjerë në Korçë dhe zonat përreth. Lëvizja sizmike është regjistruar në orën...

68 viktima, 2461 raste të reja me COVID-19 në Greqi

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 2461 raste të reja me COVID-19 dhe 68 viktima nga sëmundja, ndërsa 737 pacientë janë...

Mbi 1 mijë raste të reja dhe 72 të vdekur nga koronavirusi në Greqi

Autoritetet shëndetësore në Greqi  kanë raportuar sot 1,391 raste të reja me koronavirus. Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë ka...

Greqia planifikon të heqë karantinën për udhëtarët nga vendet e BE-së

Greqia po planifikon që të heqë karantinën e detyrueshme për udhëtarët nga vendet e Bashkimit Evropian si dhe pesë shtete të tjera. Megjithatë, kushti...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -