Asnjë viktimë dhe 13 raste të reja me Covid në Kosovë

0
91
Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. - Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 13 raste të reja me COVID-19.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të rreth 2 mijë mostrave. Msh-ja ka njoftuar edhe për shërimin e tre pacientëve.

“Nga 1.984 testime, 13 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 3 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.991. Në total numri i rasteve aktive është 331”, ka njoftuar MSh-ja.