- Advertisement -

TAG

Koronavirusi

EMA mbështet përdorimin emergjent të pilulës “Pfizer” kundër Covid-19

EMA mbështet përdorimin emergjent të pilulës “Pfizer” kundër Covid-19 në vendet anëtare të BE. Kjo leje u dha si masë emergjente për të ndaluar...

4 persona vdesin nga Covid brenda 24 orëve, sa është numri i rasteve aktive në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 16...

Po planifikoni të udhëtoni drejt SHBA? Ambasada amerikane thirrje qytetarëve: Ju duhet certifikata e vaksinës dhe testi Covid

Ambasada e SHBA në Tiranë jep një informacion të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të udhëtojnë nga Shqipëria drejt Shteteve të Bashkuara,...

Trefishohet numri i viktimave nga Covid-19, ja sa raste të reja janë shënuar brenda 24 orëve

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1836 testime, 138 qytetarë të infektuar, 6 humbje jete dhe 189 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

256 persona të infektuar brenda 24 orëve dhe 2 humbje jete, ja si paraqitet situata me pandeminë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1,752 testime, 263 qytetarë të infektuar, 2 humbje jete dhe 409 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

Dy qytetarë nuk ia dalin dot përballë Covid-19, ja sa persona u infektuan në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar ditën e sotme në 24 orët e fundit janë regjistruar 352 raste të reja Covid-19 dhe 2 humbje jete. Aktualisht...

Një viktimë dhe vetëm 7 raste të reja me Covid në Kosovë

Vetëm 7 qytetarë janë konfirmuar të infektuar  me Covid dhe një person ka humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Në raportin e...

S’ka vend për alarm, shkencëtarët e konfirmojnë: “Omicron” më ngjitës se “Delta”, por më pak i rrezikshëm

Varianti “Omicron” është më ngjitës se “Delta” por më pak i rrezikshëm. Dy javë pas identifikimit të rastit të parë të variantit të ri...

Kosovë: Asnjë vdekje nga Covid-19, ja sa raste të reja konfirmohen gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, gjatë kësaj kohe raporton 10 raste...

Ministria e Shëndetësisë: Nga nesër në Kosovë nis aplikimi për dozën e tretë kundër koronavirusit

Nga nesër do të fillojë aplikimi i dozës përforcuese dhe dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit. Doza përforcuese u jepet personave të cilët i...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -