Një viktimë dhe vetëm 7 raste të reja me Covid në Kosovë

0
116
Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. - Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Vetëm 7 qytetarë janë konfirmuar të infektuar  me Covid dhe një person ka humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Në raportin e saj të fundit Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se nga 1 849 testime kanë rezultuar pozitiv  me Covid 7 raste të reja.

Ndërkohë betejën me Covid në orët e fundit  e kanë fituar 9 qytetarë duke e çuar në 157 863 numrin e përgjithshëm të të shëruarve.

Ndërkaq vijojnë të jenë aktiv me Covid, vetëm 328 pacientë.