- Advertisement -

TAG

kosove

Kosovë: 8 pacientë humbin jetën, regjistrohen 345 raste të reja infektimi

Gjatë 24 orëve të fundit, koronavirusi iu ka marrë jetën 8 pacientëve në Kosovë. Instituti i Shëndetit Publik në vendin fqinj raporton se në...

Kosova regjistron 9 viktima dhe 571 raste me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftoi të shtunën se janë regjistruar edhe nëntë viktima dhe 571 raste të reja me koronavirus. "Rastet e vdekjes janë...

Shtatë viktima dhe 684 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Shtatë viktima të reja nga sëmundja COVID-19 janë shënuar të premten në Kosovë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK). Në laboratorët publikë dhe...

Kosova në karantinë, qytetarët dynden drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën

Ashpërsimi i masave kufizuese anti Covid në Kosovë ka bërë që qytetarët të kthejnë kokën nga Shqipëria për të kaluar fundjavën. Pas masave të reja...

Shtohet një tjetër pikë kufitare me Kosovën, hapet dogana e Shishtavecit

Hapet Pika Kufitare e Shishtavecit, e cila ishte përdorur vetëm nga banorët e zonave kufitare. Tashmë, nga marrëveshja që është bërë kjo pikë kufitare do...

Kosovë: 14 viktima dhe 685 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 14 viktima si pasojë e virusit COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe...

Refuzuan vaksinat kineze nga Shqipëria, reagon Ministria e Shëndetësisë në Kosovë: Ja pse morëm këtë vendim!

Para disa ditësh, kryeministri Edi Rama, bëri me dije, se pas mundësimit të vaksinimit të mjekëve nga Kosova, shteti shqiptar do të ndihmojë edhe...

Publikohet vendimi, ja masat e reja që hyjnë në fuqi nga nesër në Kosovë

Qeveria e Republikës së Kosovës, ka mbajtur mbledhjen e saj të pestën me radhë, në të cilën ka marrë vendim për miratimin e masave...

Ulen shifrat e infektimeve në Kosovë, regjistrohen 11 fatalitete gjatë 24 orëve të fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka regjistruar të hënën 11 viktima me koronavirusin e ri. "Rastet e vdekjes janë nga komunat: Mitrovicë...

Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj, e vetmja nga partia e saj që shkon në Kuvend për zgjedhjen e presidentit

Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj ka arritur në Kuvendin e Kosovës. Ajo është e vetmja që përkundër deklaratës së kreut të partisë, Ramush Haradinaj ka...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -