- Advertisement -

TAG

kosove

Tre vdekje dhe 260 raste me COVID-19 në Kosovë

IKShPK njofton se nga 3.104 mostra të marra, 260 kanë rezultuar pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2...

Kosova regjistron 3 viktima dhe 292 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) në Kosovë, ka regjistruar të shtunën 292 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 2,833 mostrave në...

10 të vdekur dhe 340 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 10 raste të vdekjes dhe 340 raste pozitive. Krahasuar...

Zgjedhjet e 14 shkurtit: Një kuti çokollatash për Kosovën

Nga Chinyere Obasi, Harvard Political Review Festa e Shën Valentinit është simbol i dashurisë dhe romantizmit. Megjithatë, pasi një gjykatë e lartë vendosi që qeveria...

5 të vdekur, 285 raste të reja dhe 319 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 5 viktima si pasojë e COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 285 raste...

5 të vdekur, 297 raste të reja dhe 311 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.667 mostra të...

3 të vdekur, 249 raste të reja dhe 316 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 3 viktima nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 249 raste të reja...

Një i vdekur dhe 178 me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.040 mostra të...

Kosovë/ KQZ: Nuk dihet se kur do të nisë numërimi i votave nga diaspora

Zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) thonë se ende nuk dihet data e saktë kur do fillojë numërimi i votave nga diaspora që...

Rezultatet e zgjedhjeve, Vetëvendosje kryeson në Prishtinë

Komisioni Qendror Zgjedhor ka filluar publikimin e të dhënave të para për rezultatet e zgjedhjeve që u mbajtën sot në Kosovë. Sipas këtyre të dhënave...

Latest news

Ndërron jetë prokurori që po hetonte vjedhjen e 2.1 mln eurove nga Thesari i Shtetit në Kosovë

Ka ndërruar jetë prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë, Enver Krasniqi. Mediat vendase raportojnë se Krasniqi u nda nga jeta rreth një orë më...

Basha zbulon detaje nga takimi me Kurtin: Si kryeministër i Shqipërisë do të bëj gjithçka për të forcuar bashkëpunimin me Kosovën

Kryedemokrati Lulzim Basha priti pasditen e sotme në selinë e Partisë Demokratike kryeministrin e zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin. Përmes një postimi në facebook Basha...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, regjistrohen 851 raste të reja për 24-orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 766 të vaksinuar, 3149 testime, 903 të shëruar, 851 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e...

Përfundon takimi Basha-Kurti, liderët ndahen duke përplasur grushtat

Ka përfunduar takimi që u zhvillua në selinë e PD-së midis liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Takimi u mbajt...

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...
- Advertisement -