- Advertisement -

TAG

kosove

BE: Kemi besim që institucionet e reja të Kosovës do të zgjidhen shpejt

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog dhe shefat e misioneve anëtare të bllokut evropian në Kosovë thonë se është e...

Sot heshtje zgjedhore në Kosovë

Këtë të shtunë në Kosovë është heshtje zgjedhore. Më 14 shkurt, qytetarët drejtohen tek kutitë e votimit për përzgjedhjen e një legjislature të re...

Gjashtë të vdekur dhe 372 raste të reja me koronavirus në Kosovë

IKShPK-ja ka njoftuar edhe për 372 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkruan Gazeta Express. Gjatë kësaj periudhe gjashtë qytetarë kanë vdekur nga virusi...

BE pret proces transparent zgjedhor në Kosovë

Bashkimi Evropian pret që zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë të organizohen në mënyrë të besueshme, gjithëpërfshirëse dhe transparente në gjithë territorin e Kosovës,...

Rinia në Kosovë: Politika të na kushtojë më shumë vëmendje

Kosova vendi me popullsinë më të re në Evropë: Papunësia, varfëria, pamundësia për të lëvizur lirshëm bëjnë që shumë të rinj të humbasin shpresën...

4 të vdekur, 307 raste të reja dhe 221 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 4 të vdekur si pasojë e COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe...

Media serbe jehonë deklaratës së Haradinaj: Asnjë kompromis në dialogun me Serbinë

Mediat serbe duket se po monitorojnë me vëmendje fushatën elektorale në Kosovë, dhe sidomos disa prej liderëve të partive politike. Tanjug i ka bërë jehonë një...

Kurti premton: Unë dhe Vjosa Osmani do të mbetemi klasë e mesme. Kush do paratë të provojë fatin në biznes

Kandidati për kryeministër në Kosovë, Albin Kurti ka garantuar se ai bashkë me Presidenten në detyrë, Vjosa Osmani pas zgjedhjeve do të mbeten klasë...

3 të vdekur 290 raste të reja dhe 189 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 3 viktima nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 290 raste të reja të infektuara, ndërsa...

Mediat në Serbi të “tronditura”: Biden i dërgon letër Vuçiçit, i kërkon ta njohin Kosovën

Mediat serbe kanë publikuar një artikull sot, ku ka treguar se Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden i ka dërguar një letër Presidentit të Serbisë,...

Latest news

Ndërron jetë prokurori që po hetonte vjedhjen e 2.1 mln eurove nga Thesari i Shtetit në Kosovë

Ka ndërruar jetë prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë, Enver Krasniqi. Mediat vendase raportojnë se Krasniqi u nda nga jeta rreth një orë më...

Basha zbulon detaje nga takimi me Kurtin: Si kryeministër i Shqipërisë do të bëj gjithçka për të forcuar bashkëpunimin me Kosovën

Kryedemokrati Lulzim Basha priti pasditen e sotme në selinë e Partisë Demokratike kryeministrin e zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin. Përmes një postimi në facebook Basha...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, regjistrohen 851 raste të reja për 24-orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 766 të vaksinuar, 3149 testime, 903 të shëruar, 851 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e...

Përfundon takimi Basha-Kurti, liderët ndahen duke përplasur grushtat

Ka përfunduar takimi që u zhvillua në selinë e PD-së midis liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Takimi u mbajt...

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...
- Advertisement -