- Advertisement -

TAG

kosove

Kosovë/ Rreth 373 mësues, nxënës dhe personel nëpër shkolla, të infektuar me koronavirus

Në muajin mars, 373 arsimtarë, nxënës dhe personel nëpër shkolla në gjithë territorin e Kosovës, kanë rezultuar pozitivë në koronavirus, kanë bërë të ditur...

Tetë të vdekur dhe 709 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar 709  raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Gjatë kësaj kohe kanë vdekur...

Tetë të vdekur dhe 553 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), ka njoftuar edhe për 553  raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, shkruan Gazeta...

Rritet numri i të infektuarve me Covid, humbin jetën 6 persona

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 565 raste dhe kanë humbur jetën 6 persona. Gjithashtu  janë shëruar 304...

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, ulet ai i të infektuarve

Tetë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 2 raste (92, 84 vjeç), Gjakovë 1 rast (70...

Kosova regjistron gjashtë viktima dhe 730 të infektuar me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar të premten gjashtë viktima me koronavirus. "Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast...

Kosovë: Tetë viktima dhe 632 raste me koronavirus

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar të enjten 632 raste me koronavirus, pas testimit të 3.621 mostrave në institucionet publike dhe ato private. Sipas Institutit...

Humb jetën nga koronavirusi 16 vjeçari në Kosovë

Mëngjesin e kësaj të enjte një 16 vjeçar nga Kosova i infektuar me Covid ka humbur jetën. Infektologia nga Spitali Regjinal i Gjilanit, Dr. Selvete...

Humbin jetën 6 persona, konfirmohen me Covid 529 raste të reja në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën 6 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 529 raste të reja. Sipas ministrisë...

FSK-ja nis misionin e parë jashtë vendit

Nisja e pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në misionin e parë paqësor jashtë vendit, përkatësisht në Kuvajt, të martën u cilësua...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -