- Advertisement -

TAG

Karantinë

Meta viziton Kavaleshencën të kthyer në karantinë: Kapacitet për të pritur 120 pacientë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i shoqëruar nga këshilltari i tij për Sigurinë Kombëtare, z.Bahri Shaqiri dhe Zëvendësministri i Mbrojtjes, z.Petro Koçi vizitoi mesditën...

Ditari i një karantine… dita e gjashtë…

Nga Kujtim Xhaja I dashur ditar, Kurrë nuk e kisha imagjinuar se do të të shkruaja, madje njerëzit që mbajnë ditare deri dje, më dukeshin të...

84% e italianëve respektojnë rregullat themelore kundër koronavirusit

Vetëm 1% e italianëve nuk do donin të dëgjonin masat që duhen marrë për të mbrojtur veten dhe të tjerët nga koronavirusi. La Republika shkruan...

Dom Lush Gjergji në karantinë. I vëllai është pozitiv me koronavirus (film)

Don Lush Gjergji,  Vikari i Përgjithshëm i Kishës dioqezane në Kosovë flet nga karantina. Ai është vetëizoluar, se vëllai i tij është pacientit zero...

Pse duhet të durojmë!

Nga Blendi Fevziu Po më ndodh diçka që nuk e kam pasur asnjëherë të mjaftueshme më parë. Kam kohë. Shumë kohë. Qëndroj ulur përballë televizorit...

Kurbin/ Ndizen zjarret e Ditës së Verës (film)

Traditën e Ditës së Verës, nuk harrohet nga banorët e Kurbinit edhe pse e gjithë Shqipëria është ë izoluar në karantinë. Ata kanë dalë këtë...

Historia e shqiptarit “hero”, në karantinë me të sëmurët me Covid 19 (film)

Shqiptari, Alber Baca i lindur dhe i rritur në Itali në një lidhje me “Abc-ja e mëngjesit”  ka folur për panikun e shkaktuar nga...

Një histori karantine…

Nga Kujtim Xhaja Ju lutem qëndroni në shtëpi, nëse nuk e bëni për veten tuaj, bëjeni për fëmijët, prindërit, gjyshërit tuaj… E enjte, 12 Mars, Tirana zgjohet...

Rama: Tirana e Durrësi në karantinë, bllokohet qarkullimi i makinave private

Kryeministri Rama ka vendosur të vendosë në karantinë Tiranën dhe Durrësin. Përpara pak minutash ka njoftuar se makinat private nuk do të qarkullojnë nga dita...

Dëshmia tronditëse/ Mjeku i Urgjencës hyn në karantinë, se ka bërë vizita pa veshje speciale (film)

Dëshmia e mjekut Ilir Allkja është bërë virale në rrjet. Mjeku i Urgjencës dëshmon se ka bërë tre vizita të njerëzve të dyshuar me COVID-19...

Latest news

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...

Një dorë make up para se t’i zëmë vendin mama Merkelit

Tani që zgjedhjet parlamentare mbaruan, ku fitues janë socialdemokratët e udhëhequr nga Olaf Scholz kancelarja Merkel qëndron në detyrë, derisa të krijohet qeveria e...

PD kërkon komision hetimor për 25 Prillin, Basha: Buka dhe tre prioritetet e PD-së

Mes debatit dhe çarjes së bazës për shkak të përjashtimit të Sali Berishës, situata brenda PD-së nuk është aspak e qetë. Megjithatë Lulzim Basha...
- Advertisement -